קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

אימפוטנציה – זה רק עניין של זמן

אימפוטנציה – זה רק עניין של זמן

תהליכים רבים עובר גופו של הגבר עם השנים. בגיל ההתבגרות הגבר בונה את עצמו מבחינת מסת השרירים והעצמות ומגיע לשיאו המיני פחות או יותר בגיל 20. מגיל זה, עבור כל גבר בקצב משתנה, נפגעת היכולת המינית טיפין טיפין ובאופן בלתי מורגש עד למצב אשר עשוי להתבטא כאימפוטנציה ובמילים אחרות – חוסר היכולת לקיים יחסי מין תקינים. בדיוק כפי שתהליכים פיזיולוגיים אחרים בגופנו מזדקנים, הראיה, השמיעה, תפקודי הלב, הריאות וכו', כך גם מערכת הרבייה הגברית הולכת וצוברת נזקים ופגיעות עם השנים ולמעשה מזדקנת. ע"פ הנתונים, אימפוטנציה הינה רק עניין של זמן השאלה היא מתי נגיע לאותה הנקודה.

המספרים לא משקרים

אימפוטנציה מתרחשת כחלק בלתי נפרד מתהליך ההתבגרות וההזדקנות והעובדות מדברות בעד עצמן- כ- 70% מקרב בני ה- 70 ומעלה ו- 30% מקרב בני ה- 40 פלוס סובלים מאימפוטנציה ברמה כזאת או אחרת במהלך חייהם וטווח הגילאים רק הולך ועולה עם השנים. הסיבות לכך רבות ומגוונות החל מאורך החיים המלחיץ של העולם המודרני ועד בעיות רפואיות שמתפתחות עם השנים ומשפיעות על זקפתו של הגבר.

אימפוטנציה רפואית

מערכת המין הגברית משתמשת בכלי דם, עצבים והורמונים על מנת לאפשר את תהליך הזקפה כך שייווצר זמן מספק על מנת להפרות את האישה. גוף האדם חווה טלטלות רבות לאורך השנים, שמתבטאות בפתולוגיות אשר עשויות לחבל במערכות החשובות הללו ולהביא בסופו של דבר לפגיעה ביכולת ההגעה לזיקפה ובשמירה עליה למשך פרק זמן סביר:

·         מחלות לב וכלי דם – פוגעות בזרימת הדם התקינה לאיבר המין ולמעשה במנגנון הזיקפה.

·         בעיות הורמונאליות - הפרשת הטסטוסטרון הטבעית של הגבר, אשר נמצאת בשיאה בגיל 20, דועכת עם השנים, דבר אשר עלול להשפיע רבות לא רק על החשק והדחף המיני אלא גם על איכות הזיקפה. משמעות הדבר היא כי  בעיות זיקפה תופענה (כמעט) אצל כל גבר בשלב זה או אחר של חייו.

·         פגיעה בחוט השדרה – מהווה למעשה פגיעה ברצף העצבי המועבר מהמוח לעצבוב כלי הדם באיבר המין, מה שעלול להביא לפגיעה במנגנון הזיקפה.

·         מחלות ניווניות ומחלות עצביות – ניוון עצבי או פגיעה עצבית כתוצאה ממחלת הסכרת למשל, עשויים אף הם לחבל במעבר הזרם העצבי מהמוח לאיבר המין ולגרום לפגיעה במנגנון הזיקפה.

 

מחלות לב וכלי דם, פגיעות, תאונות, סכרת וירידה טבעית בהפרשת טסטוסטרון – כל אלה הינם מאפיינים שלא ניתן להימנע מהם במהלך החיים ומשמעות הדבר היא כי (כמעט) כל גבר יסבול בשלב זה או אחר מבעיות זיקפה – זהו חלק בלתי נפרד מהחיים ויש להתכונן לכך בהתאם.

אימפוטנציה פסיכולוגית

ובסופו של דבר, לא ניתן להתעלם מהקשר הבלתי נפרד שבין גוף ונפש. אנו הולכים וצוברים מטענים נפשיים עם השנים וחיים בסיר הלחץ של העולם המערבי. למרות שעל פניו נראה כי אנו חסינים מפני הלחץ הנפשי שפוקד אותנו ללא הרף, גם הוא פוגע בנו בסופו של דבר ועלול להתבטא בתסמינים שונים ומשונים כגון דיכאון, לחץ, חרדה ובביטויים גופניים כגון אימפוטנציה. אם לא די בכך, הרי שלבעיות אלה עשויות להצטרף גם טראומות מהעבר שחווינו (מודעים אליהן או לא) ובעיות בזוגיות. כל שלהנ"ל משפיעים על יכולתו המינית של הגבר החשק המיני וגם על קיומה של זיקפה נוקשה ובריאה כאשר הגבר חפץ בה. האם קיים גבר אשר אינו צובר נזקים נפשיים עם השנים? קשה מאוד להאמין.

 

נקודת האור היא שבדיוק כפי שניתן לטפל בבעיות אחרות הנובעות מהזדקנות הגוף, גם אימפוטנציה ניתנת לטיפול. ברשת מרפאות און תוכלו לעבור אבחון מקיף וטיפול מקצועי באימפוטנציה, על רקע הזדקנות הגוף, מחלות ומצבים נפשיים כאחד. צרו עימנו קשר ויחד נטפל בבעיה.

 

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.