קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

אורולוג

אורולוג

 

אורולוג – במה מתמחה

אורולוג הוא רופא אשר מתמחה בתחום האורולוגיה, עבודתו מתרכזת באופן כללי במערכת השתן הנקבית והזכרית ובמערכת הרבייה ואיברי המין של גברים. אורולוגיה הוא תחום חשוב ונפוץ מאוד מבחינת בעיות ומצבים בריאותיים שונים המצריכים התייחסות וטיפול רפואיים. כמו בתחומי רפואה רבים אחרים, גם אורולוג יכול להתמחות בתתי תחומים שונים כגון אורולוגיה כירורגית, אורולוגיה אונקולוגית (למחלות סרטן) וכן הלאה. אמנם פנייה לרופא המתמחה ב אורולוגיה נוגעת לרוב לנושאים אינטימיים ולא כל כך נעימים לדיבור עם זרים, אך אלו נושאים חשובים ומהותיים שאסור להזניח כמובן, בין אם מדובר על מערכת השתן או בעיות בתפקוד המיני של גברים.

תפקידים ואיברים

בין תפקידיו של רופא אורולוג ניתן למנות טיפול בבעיות במערכת השתן, דלקות בדרכי השתן, ניתוחים להסרת או תיקון מומים מולדים במערכות הרלבנטיות, גידולים שפירים או ממאירים בערמונית, סוגי סרטן שונים במערכת השתן והרבייה הגברית ועוד. תחום האורולוגיה נוגע רק למערכת הרבייה הגברית ולא לנשית פשוט משום שאצל גברים מערכת הרבייה ומערכת השתן נמצאות פיזית באותו מקום וחולקות מערכות גוף, ואילו אצל נשים מדובר על מערכת מורכבת הרבה יותר שנמצאת בכלל במקום אחר (במערכת הרבייה הנשית מתמחה כמובן רופא גניקולוג).

אורולוג יודע לאבחן, לטפל ולנהל הליכים במטופלים עם הפרעות אורולוגיות למיניהן, הכל בהתאם לתחום ההתמחות הספציפי של הרופא המטפל. האיברים הרלבנטיים לעבודתו ותפקידיו של אורולוג כוללים את הכליות (לעיתים בסיוע של נפרולוג), בלוטת האדרנל, שופכנים ושופכה ושלפוחית השתן בגברים ונשים. לגבי מערכת הרבייה הגברית תפקידיו של האורולוג נוגעים לאיברים כגון איבר המין, אשכים, יותרת האשך (אפידידימיס), צינור הזרע, הערמונית ושלפוחית הזרע.

הבעיות הרפואיות בתחומו של האורולוג

אורולוגיה היא תחום רחב מאוד החופף או בעל קשרים קרובים מאוד לתחומים רפואיים אחרים, כך שרופאים אורולוגים הם בעלי ידע נרחב גם בנושאים היקפיים לתפקידם הראשי ועל מנת לתת פיתרון איכותי ומקיף למטופליהם זקוקים לבסיס ידע נרחב בשלל תחומים פיזיולוגיים. אורולוג במקרים רבים יידרש למקרים בעלי חפיפה או קשר קרוב לתחומים כגון אונקולוגיה, נפרולוגיה, גניקולוגיה, אנדרולוגיה, ניתוחים בילדים, גסטרואנטרולוגיה ואנדוקרינולוגיה.

בעיות שונות הרלבנטיות לטיפול על ידי אורולוג הן למשל:

בעיות אין אונות ובתפקוד המיני – קושי להגיע לזקפה או לשמור עליה לאורך זמן

דלקות ובעיות בדרכי השתן

גידולים שפירים של הערמונית

גידולים סרטניים במערכת השתן

ניתוחים אורולוגיים

הליכים פחות פולשניים כמו לפרוסקופיה למערכת האורולוגית

 

בעיות פוריות בגברים

ויש עוד שלל בעיות ומצבים בהם אורולוג הוא הרופא המתאים לטיפול. בנוסף, יש בעיות רבות שבהן אורולוג לא יטפל למרות שהן נראות קשורות להתמחותו ותפקידיו. בעיות אלו כוללות בעיות בתפקוד מיני או במערכת הרבייה של נשים, בעיות בכליות, מחלות סרטן מפושטות החורגות ממערכת השתן או הערמונית, הריון וכיוצא באלו.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.