קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

אימפוטנציה - איך להתגבר על המבוכה ולפנות לעזרה

אימפוטנציה - איך להתגבר על המבוכה ולפנות לעזרה

מהי אימפוטנציה?

אימפוטנציה (בעברית- אין אונות) מוגדרת כליקוי ביכולתו של הגבר לשמור על זקפה מספקת לאורך זמן או להגיע למצב של זקפה מלכתחילה. אימפוטנציה עלולה להופיע עקב סיבות רבות ומגוונות, בדר"כ על רקע בעיות רפואיות (מאובחנות או לא) ו/או בעיות נפשיות. שימוש בתרופות, שימוש באלכוהול וסמים בעבר או בהווה, בעיות לב וכלי דם, סכרת, ניתוחים, בעיות הורמונאליות ועוד, בצד הרפואי. חרדה, דיכאון, טראומות ובעיות זוגיות בצד הנפשי, כל אלה יחד ובנפרד עלולים להוביל לאימפוטנציה. חשוב לציין כי יש להבדיל בין הופעת מקרה אימפוטנציה בודד או מספר מקרים מבודדים לבין בעיה שחוזרת על עצמה פעם אחר פעם בצורה כרונית. אימפוטנציה מתייחסת לכרוניות של התופעה כך שכאשר מדובר במקרים בודדים, אין בהכרח הדבר מציע על קיום בעיה קבועה. 

דעו כי המספרים לטובתכם!

מי מכם שסובל מבעיות אימפוטנציה חשוב שיבין כי ממש אין מה להתבייש בתופעה וכי הוא לגמרי לא לבד! כמעט כל גבר חווה לפחות מקרה אחד בחייו של בעיית זקפה כזו או אחרת ורבים הם הגברים, בני כל הגילאים, אשר סובלים מהבעיה מבחינה כרונית. לפחות 8% מבני הגילאים 20 עד 30 סובלים מאימפוטנציה והאחוזים רק הולכים וגדלים ככל שמתקרבים לגיל המבוגר יותר, שם מדובר על 40% מקרב בני ה- 70 עד גיל 75. מספרים אלה, כאמור, עוסקים באימפוטנציה אך כאשר עוסקים בכלל בעיות הזקפה, לרבות שפיכה מוקדמת, המספרים גדולים עוד יותר. כך למשל אחוז האנשים בגילאי ה- 40 אשר סובלים מאימפוטנציה או שפיכה מוקדמת מתקרב ל- 40%! משמעות הדבר היא כי אל לכם להרגיש נבוכים. מדובר בבעיה שמוכרת למין הגברי מאז ומעולם ולמעשה, ייתכן מאוד כי כל גבר שני שאתם פוגשים ברחוב סובל מבעיה זו או אחרת בתפקוד המיני.

אל תתביישו לשתף

ולמרות שהמספרים מדברים בעד עצמם, עדיין, קשה מאוד להודות בפני עצמינו בעובדה שמשהו אינו כשורה עם יכולותינו במיטה. אימפוטנציה פוגעת בתדמיתו של הגבר אשר הופך להיות מאוד "שקט" ודיסקרטי באשר אירע לו שכן זהו אופיים המשותף של הגברים. בעוד נשים מיד חולקות את הקורה להן עם חברה טובה או קרובת משפחה, גברים רבים מעדיפים להתבודד ולחפש אלטרנטיבות אחרות.  חשוב להפנים כי זוהי התנהגות הרסנית שרק עלולה לפגוע בכם עוד יותר. בכל מקרה של בעיות תפקוד מיני, יש תמיד לשאוף להתגבר על המבוכה, לאזור אומץ ולהגיע לאבחון במהרה. כדאי מאוד לשתף חבר קרוב, לפתוח שיחת נפש ואם עולה הצורך בשיחה עם אדם ניטראלי בהחלט ניתן ומומלץ להיוועץ בפסיכולוג, תרפיסט אחר או להשתתף בקבוצת תמיכה. רשת מרפאות און מציעה לכם אבחון מקיף ודיסקרטי שלאחריו תזכו בטיפול מקצועי ויעיל במיוחד בבעיות זקפה שונות. המרפאה מנוהלת ע"י אורולוג בכיר ובעל שם אך הטיפול עשוי לכלול גם היבטים נפשיים, בהתאם לצרכים ורמת המוכנות שלכם.


אתה לא לבד. רשת מרפאות און נמצאת כאן עבורך.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.