קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

בחן את עצמך - אולי זה לא אתה, אולי זה הטסטוסטרון

בחן את עצמך - אולי זה לא אתה, אולי זה הטסטוסטרון

 

מדוע נמנעים גברים מבקשת עזרה? האם בגלל שהתופעה אינה מובהקת? האם בגלל בושה? 
גברים לתשומת לבכם! סיוע מקצועי הניתן על ידי מומחים מאפשר להקל על תופעות גיל המעבר, לפצות בקלות יחסית על הירידה ברמת הטסטוסטרון, ולהחזיר לרבים את החשק, הזקפה והתפקוד המיני... 

גברים רבים בני 50 ומעלה מדווחים (ורבים עוד יותר סובלים) על תופעות הכוללות עייפות כמעט כרונית, הפרעות שינה, עצבנות, ירידה בחשק המיני בכלל ובזקפה בפרט, ותופעות גופניות כגון ירידה במסת השריר, התמעטות שיער, ירידה בצפיפות העצם, מחלות לב וכלי דם וכן... לעיתים גם גלי חום.  ומי אשם במצב הזה? הטסטוסטרון כמובן. 

מהו טסטוסטרון ומתי תדעו שהטסטוסטרון שלכם בירידה? 

טסטוסטרון הוא הורמון גברי המופרש מהאשכים ומבלוטות יותרת הכליה. הוא אחראי לייצור תאי הזרע, לשמירה על החשק והתפקוד המיני ולהגדלת מסת השריר. בנוסף, הוא תורם למצב רוח טוב, מרץ ואנרגיה. 
מחקרים רפואיים מורים כי החל מגיל 50 יורדת רמת הטסטוסטרון אצל הגבר ב- 1% כל שנה. 20% מהגברים אשר עברו את גיל 60 סובלים מירידה חדה אל מתחת לנורמה ואילו בקרב 60% מקבוצת גילאים זו נפגע התפקוד המיני. על מנת לברר השפעת רמת הטסטוסטרון עליכם, מומלץ לבצע מבחן עצמי קצרצר - שאלון תסמיני גיל המעבר של מרפאות און- אשר תוצאותיו מסייעות לקבוע האם יש או אין צורך בעריכת בדיקת טסטוסטרון. בדיקת הטסטוסטרון - בדיקת דם פשוטה - תלמד חד משמעית על מצב הטסטוסטרון בגופכם, ובסיוע בדיקות נוספות יוכל האורולוג להחליט מהו הטיפול המתאים לכם בדיוק!

אילו טיפולים מומלצים כאשר הטסטוסטרון בירידה? 

כאמור, ניתן לטפל בתופעות גיל המעבר אצל גברים, אך יש לעשות זאת בסיוע אנדוקרינולוג או אורולוג מומחה . מומחים אלו יכולים לאבחן את התופעה במדויק, לשלול אפשרויות למחלות אחרות, ולקבוע מהו הטיפול המתאים ביותר לאותו גבר בגיל המתאים. 

השלמת חסר בהורמון הטסטוסטרון - מתן תוספת של טסטוסטרון מתבצעת רק בהנחיית רופא (לתוספת טסטוסטרון עלולות לעיתים להיות השלכות שליליות הקשורות בבלוטת הערמונית). קיימות מספר דרכים להשלמת החסר בהורמון, ושיפור בתפקוד המיני:

 


  • ג'ל טסטוסטרון למריחה - טיפול חדש יחסית של אנדרוג'ל (androgel  ) למריחה יומית בשעות הבוקר (על הכתף או על הירך) משפר את החשק, את התפקוד המיני ואת הדכדוך, ומשנה לטובה את מסת השריר. מחקרים שבוצעו לאחרונה מלמדים כי טיפול זה מחקה את פעילות הטסטוסטרון היום יומי בגוף.

  • טיפול בטבליות טסטוסטרון - טיפול המניב הצלחה חלקית. הטיפול מוגבל בתדירות ובמשך השימוש בשל החשש לפגיעה בכבד ובערמונית.

  • זריקות לשריר -  אחת לחודש או לרבעון. הזריקות משפרות את התפקוד המיני לזמן קצר  אולם לאחריה מופיעה ירידה בתפקוד עד להזרקה הבאה.

  • טיפול במדבקות - אינו נהוג בארץ.

  • טיפול משולב של ג'ל וכדורים - נטילת כדורים ממשפחת PDE5I כגון ויאגרה, סיאליס ולויטרה לפני מגע עם מריחת ג'ל בשעות הבוקר, משפר את מצב התפקוד המיני אצל גבר מעל גיל 50 הסובל מטסטוסטרון ירוד ופגיעה בתפקוד.

  • טיפול משולב של ג'ל וזריקות לפין - יעיל ביותר אצל גברים אשר הטיפול הקודם לא שיפר את מצבם, או אצל אלו אשר אינם יכולים להשתמש בכדורי PDE5I או אשר אלו לא הועילו להם.  

טיפול פסיכולוג / סקסולוג - המשולב בפעילות גופנית מהווים טיפול מומלץ כטיפול משלים לטיפולו  של האורולוג. 

תזונה נכונה בגיל המעבר -  עשרת הדיברות לתזונה נכונה בגיל המעבר כוללות - כמובן - המלצות על שתייה מרובה והימנעות מצריכת קופאין, סיגריות, ואלכוהול אולם מוסיפה המלצות גם על צריכת מזונות המסייעים לנטרול רעלים בגוף, מזונות המכילים ליקופן, תוספי תזונה, צמחי מרפא, אומגה 3 ועוד. 

לסיכום, אם הגעת לגיל 50 או יותר ואתה סובל מירידה בחשק המיני, או בזקפה, דע שרבים בגילך סובלים מתופעות אלו וכיום - כאשר המודעות עולה והתכשירים לטיפול חדישים וידידותיים - רבים מהם מטפלים בתופעות ומדווחים על שינוי משמעותי ותוצאות מצוינות.  


 בברכה, ד"ר נחום זילבר, אורולוג בכיר, מנהל רשת מרפאות און

 

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.