קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

גלי הלם לטיפול בבעיות זקפה

גלי הלם לטיפול בבעיות זקפה

 

לאחרונה נכנס לשימוש בישראל ובעולם אמצעי טיפול חדשני לשיפור הזקפה ובעיות אין אונות, מדובר בטיפול באמצעות גלי הלם המשודרים לפין ומשפרים את זרימת הדם אליו. גלי הלם נמצאים בשימוש רפואי כבר זמן רב, כאשר הם שימשו עד היום בעיקר לנושאים של כאבי שרירים ושלד ובמסגרת טיפולים פיזיותרפיים ולטיפולים נגד אבנים בכליות. אך מחקרים שבוצעו בשנים האחרונות וסיפקו תוצאות מפתיעות וחיוביות לגבי ההשפעה על בעיות זקפה ואין אונות הפכו את הטיפול לזמין ומאושר גם לנושאים אלו.

 

בעיות זקפה יכולות להיות זקפה חלשה או חוסר יכולת לשמר את הזקפה למשך זמן מספיק וגם תופעות קשות יותר של אין אונות שבהן הגבר אינו מסוגל להגיע למצב זקפתי כלל. ללא ספק זוהי פגיעה מהותית בחיי המין, בזוגיות ובמכלול היבטים אישיים לגבי חיי הגברים הרבים הסובלים מבעיות אלו. הגורמים לבעיות אין אונות וזקפה חלשה רבים ומגוונים, כאשר השכיחות עולה עם הגיל במידה מסוימת. אך מבחינה מדעית ברור בהחלט כי במקרים רבים מאוד הגורם הינו זרימת דם לקויה לפין, מה שמקשה עליו להתמלא בדם ולהזדקף מלכתחילה או לשמור על מצב זקפה לאורך זמן. זהו הבסיס לטיפולי גלי הלם לשיפור הזקפה ולהצלחת השיטה.

לצד גורמים פיזיולוגיים שונים לבעיות זקפה ותפקוד מיני, ישנם היבטים פסיכולוגיים רבים ולא מבוטלים. כאשר במקרים רבים הטיפול היעיל והמקיף ביותר בדרך לפיתרון וחזרה לחיי מין מלאים ומספקים הינו טיפול משולב בהיבט הפיזיולוגי ובהיבט הפסיכולוגי.

איך גלי ההלם עובדים?

טיפול גלי הלם לשיפור הזקפה והתפקוד המיני פועל באופן כללי על שיפור זרימת הדם אל הפין, כפי שהוסבר שזהו אחד הגורמים המרכזיים בבעיות בתפקוד המיני. גלי הלם אלו - מכונים גם גלי רעד - הינם גלים אקוסטיים המשודרים אל חלקים בגוף בתדר מסוים. הגלים יוצרים למעשה רעידות ברמות כאלו ואחרות וגורמים לרקמות ולמערכת הגוף להגיב - זאת ללא כל תחושת כאב או אי נוחות מצד המטופל. בצורה דומה, גלי ההלם שוברים אבנים בכליות ומאפשרות להן לצאת מהגוף דרך מערכת השתן והן משפרות מצבי כאבים כמו פלנטר פסיאטיס, כאבי פרקים, כאבי גב, הסתיידויות וכן הלאה.

גלי הלם המשודרים לאזור הפין (ולמרבית האיברים האחרים עליהם הטיפול מיושם) יוצרים למעשה הרחבה טבעית של כלי הדם באזור. כמו כן נמצא שהגלים האקוסטיים גורמים לתגובה אשר בונה כלי דם חדשים ובכך מאפשרת להפחית תהליכי דלקת ע"י הגברת הזרמת האנדורפינים לאזור הפגוע. גלי ההלם משודרים אל הפין, זרימת הדם מתחדשת ומשתפרת לאזור וכך הגבר יכול להגיע לזקפה איכותית וארוכה יותר מבחינת משך הזמן. 

מהות הטיפול

טיפולי גלי הלם לשיפור התפקוד המיני ובעיות זקפה הם קצרים וממוקדים, כאשר רמת היעילות שנרשמת בינתיים גבוהה מאוד והתחום הופך שכיח יותר ויותר כל העת. הטיפול כולל סדרה של מפגשים במרווחים של כשלושה ימים, למשל תקופה של 3-4 שבועות. הטיפול עצמו כולל הצמדה של מתמר גלי הלם לפין והפעלת הגלים האקוסטיים בנקודות שונות. לרוב יש תקופת מנוחה לאחר סדרת טיפולים ואז חוזרים על התהליך שוב לתוצאות מרביות.

מדוע הטיפול מומלץ?

ראשית, טיפול בגלי הלם לשיפור הזקפה אינו כרוך בכאבים או אי נוחות. נרשמה הצלחה של 80% מהמטופלים בגלי ההלם שחזרו לחיי מין מלאים ללא נטילת תרופות נוספות לשיפור הזקפה. זהו טיפול בטוח ורלבנטי עבור כ-40% מהגברים הסובלים מאין אונות ואסור להם ליטול תרופות זקפה במרשם. עם זאת, חשוב להתאים אישית את הטיפול לכל מקרה ספציפי, היעילות של גלי הלם גבוהה ביותר עבור גברים שלא נטלו תרופות לשיפור הזקפה.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.