קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

גמירה מאוחרת - אסון שניתן לטיפול

גמירה מאוחרת - אסון שניתן לטיפול

 

גמירה מאוחרת מוגדרת כקושי רב ביכולתו של הגבר להגיע לאורגזמה בזמן קיום יחסי מין ולפלוט את זרעו. מחקרים מראים כי ככל הנראה מדובר בתופעה שכיחה ביותר (בקרב יותר מ- 10% מהגברים) המחבלת ביכולתו של הגבר ליהנות מיחסי מין תקינים וגורמת להשלכות קשות על בטחונו העצמי וקשריו הזוגיים.

גמירה מאוחרת - הסיבות לתופעה

חוסר יכולת להגיע לאורגזמה בזמן קיום יחסי מין אצל גברים עלול לנבוע מאחת או יותר מן הסיבות הבאות :

סיבות נפשיות - חרדה, סטרס נפשי, רגשות אשם.

בעיות בזוגיות - מתחים בין בני הזוג או קשרים זוגיים לקויים עשויים למנוע מהגבר להגיע לאורגזמה.

גיל ומחלות - מחלות רבות עשויות לפגוע במנגנון השפיכה של הגבר ולגרום לתופעת גמירה מאוחרת ובראשן הסוכרת. יש לציין כי עם הגיל חלה עלייה יחסית בשכיחות הגברים אשר פונים למרפאות האורולוגיות עקב בעיות תפקוד שונות.

שימוש בסמים בעבר או בהווה - שפיכה מאוחרת עשויה להיות פועל יוצא של שימוש בסמים קשים אך כך גם לגבי שפיכה מוקדמת ובעיות זקפה אחרות.

תופעות לוואי- גמירה מאוחרת עשויה לנבוע גם כתוצאה מהתבטאות תופעת לוואי של תרופות ולכן מחייבת בירור מקיף.

שפיכה מאוחרת- השלכות התופעה

השלכות השפיכה המאוחרת עשויות להשפיע רבות על התפקוד היום יומי של הגבר בחייו האישיים והזוגיים. לעומת גמירה מוקדמת, המוגדרת כחוסר יכולת של הגבר לשלוט על שחרור הזרע וההגעה לאורגזמה (והיא מתרחשת תוך זמן קצר מדי מתחילת קיום יחסי המין),  גמירה מאוחרת היא מצב בו הגבר אינו מסוגל להגיע לפורקן בפרק זמן סביר או שכלל אינו מסוגל לכך. ההשלכות קשות ביותר ומשפיעות על שני הצדדים גם יחד :

הגבר - גמירה מאוחרת מונעת מהגבר לחוות אורגזמה וגורמת לו לתור אחר האורגזמה המיוחלת בפעולות אוטונומיות כגון אוננות. לאחר זמן מה גם האוננות עשויה שלא להניב תוצאות והגבר מחפש אחר ריגושים חזקים יותר.

בת הזוג - עשויה לחוש כי בן הזוג שלה אינו נמשך אליה כפי שהייתה רוצה ואינה יכולה לעזור לו להגיע לסיפוק. נשים רבות אף מנסות להימנע ככל האפשר מקיום יחסי מין עם גבר הסובל משפיכה מאוחרת שכן האקט המיני עשוי להימשך זמן רב מדי עד הגעת הגבר לאורגזמה ולכאבים של ממש לבת הזוג.

חשוב לציין כי תופעת הגמירה המאוחרת עשויה לגרום בעתיד לבעיות זקפה נוספות שכן היא מהווה טריגר להתעסקות מחשבתית של הגבר בזמן קיום יחסי המין ולסיכוי פוטנציאלי לאיבוד הזקפה, קשיותה ומשכה ככל שהגבר אינו מטופל.

אפשרויות הטיפול

לא ניתן לטפל בחוסר יכולתו של הגבר להגיע לאורגזמה מבלי לאבחן את הסיבה לכך. כאמור, גמירה מאוחרת עשויה לנבוע מבעיה פיזיולוגית (ת"ל של תרופות, סכרת, מחלות עצבים ניווניות ועוד) או מבעיות נפשיות. כאשר מדובר בבעיה פתולוגית גופנית, הטיפול המומלץ הוא תרופות. בעיות נפשיות אשר גורמות לבעיה ניתנות לטיפול באופן פרטני, זוגי או קבוצתי בהתאם לבעיה הספציפית אשר מאובחנת ע"י פסיכולוג.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.