קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

הופעת שפיכה מהירה בגילאי 40-50 כתוצאה מדליפה ורידית בפין ולא מבעיה פסיכולוגית

הופעת שפיכה מהירה בגילאי 40-50 כתוצאה מדליפה ורידית בפין ולא מבעיה פסיכולוגית

שפיכה מהירה מוגדרת בספרות המקצועית כהגעה לאורגזמה בפרק זמן קצר מדי עבור הגבר (מדד סובייקטיבי), או לחלופין, לאחר כמספר דקות בודדות מתחילת קיום יחסי המין (מדד אובייקטיבי). בכל אחד מהמקרים, מצב מעין זה פוגע באופן משמעותי בחיי המין ובדימוי העצמי של הגבר. ישנן מספר סיבות עיקריות להופעת שפיכה מהירה כאשר אחת מהן קשורה לבעיות פסיכולוגיות ורגשיות. יחד עם זאת, פעמים רבות אינספור מרפאות להפרעות בתפקוד המיני מגלות כי קיים הסבר פיזיו-פתולוגי להופעתה כגון דליפה ורידית בפין, הניתנת לטיפול.

שפיכה מהירה - מדוע חשוב לטפל בתופעה?

כל גבר הסובל מתופעת שפיכה מהירה בוודאי יודע עד כמה מדובר בעניין מתסכל ומביך שמשליך בסופו של דבר גם על מישורים אחרים בחיים. גברים אשר מגיעים לאורגזמה חסרת שליטה תוך פרק זמן קצר ממה שמצופה מהם (ומצפים מעצמם) עשויים לגלות סימנים של "התנזרות" בכפייה ממין, לנתק קשרים עם בנות המין השני, לגלות בעיות קשות בזוגיות ובחיים האישיים תוך פגיעה קשה בדימוי ובביטחון העצמי. למעשה, מחקרים רבים מצביעים על כך כי בין 10 ל- 40  אחוז מהגברים (בני כל הגילאים) חווים מקרים של שפיכה מהירה לעיתים תכופות יחסית. בחלק גדול מהמקרים הבעיה הופכת לכרונית ומעיקה, במיוחד כאשר הסיבה היא דליפה ורידית בפין.

מהי דליפה ורידית בפין?

המערכת אשר גורמת לפין להזדקר בזמן זקפה הינה מורכבת ומסובכת למדי אך ניתן לפשט את פעולתה בכך שנגיד כי היא כוללת כניסת דם מוגברת לפין והתמלאות כלי הדם הקטנים בו, כך שהוא מקבל את צורתו הייחודית ואת קשיותו. במצב זקפה עורק הפין מתרחב באופן משמעותי יותר מהתרחבותו של וריד הפין כך שיותר דם נשאר "כלוא" ברקמות הספוגיות של הפין ומביא ליצירת הזקפה. דליפה ורידית בפין הינה מצב בו ניקוז הדם מהפין לווריד המאסף לקוי ומביא להיווצרות של שלל בעיות, ביניהן אין אונות אך גם שפיכה מהירה. דליפה ורידית בפין עשויה להיגרם עם הזמן, כחלק בלתי נפרד מתהליך הזדקנות כלי הדם אך גם בעקבות פגיעה פיזית כגון שבר בפין.

כיצד מטפלים בדליפה המטרידה?

מחקרים רבים ניסו להתחקות אחר התסמינים אשר נגרמים עקב דליפה ורידית בפין ועם השנים התגלה כי שפיכה מהירה הינה חלק מהם אך הסיבה לכך עדיין נמצאת בגדר תעלומה לא פתורה. יחד עם זאת, עבור כל אותם גברים אשר בתקופה כלשהי בחייהם אינם מצליחים לשלוט על רגע הגעתם לאורגזמה, בהחלט ישנו פיתרון רפואי. דליפה ורידית בפין הינה בעיה רפואית לכל דבר שיש לקחת אותה ביתר תשומת לב. תהליך האבחון עשוי לכלול מספר אפשרויות כגון ארתריוגרפיה, ודרכים נוספות למדידת הלחץ בכלי הדם בפין, עם או ללא צילום רנטגן. אפשרות הטיפול המוכחת ביותר כיום היא באמצעות ניתוח אך הרופא המטפל עשוי גם לבחון אפשרות אחרת כגון הזרקות חומרים מרחיבי כלי דם לפין (ניתנות לביצוע באופן עצמי).

אם גם אתם סובלים מבעיות שפיכה מהירה באופן כרוני, חשוב כי תיבדקו במהרה על מנת לשלול בעיות נפשיות ולהתחקות אחר בעיות אורגניות כגון דליפה ורידית בפין. ברשת מרפאות און תעברו אבחון משולב הכולל בדיקה רפואית ונפשית על ידי מיטב המומחים בארץ. אנו נאבחן את התסמינים בצורה מקיפה ונתאים לכם טיפול מיטבי שיחזיר לכם את הצבע לחיי המין .

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.