קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

הזקפה וגיל הגבר

הזקפה וגיל הגבר

 

חשבתם שלעולם זה לא יקרה לכם, לפחות לא עד שתזדקנו. אבל, הנה אתם באמצע החיים ופתאום מה שהיה כישלון חד פעמי בגלל עומס בעבודה, התרגשות מבת הזוג החדשה או יותר מדי אלכוהול חוזר לעיתים הרבה יותר תכופות, לכאורה בלי סיבה מיוחדת.

מחקר שפורסם לאחרונה ב-Annals' of Internal Medicine העוסק בבעיות בזקפה ? חוסר יכולת להגיע לזקפה או לשמור עליה מספיק זמן כדי לקיים יחסים אינטימיים ? מצא כי בעיות אלה הן מצב שכיח מאד בקרב גברים בני 50 ומעלה.

במחקר השתתפו 31000 גברים בגילאי 35 ? 90. הם נשאלו על התפקוד המיני שחוו בשלושת החודשים האחרונים שקדמו למחקר. המחקר בדק את יכולתם להשיג זקפה המאפשרת חדירה ולשמור עליה. הנחקרים התבקשו לדרג את זקפתם בין מלאה לבין חוסר זקפה מוחלט. יכולת 'נמוכה' או 'נמוכה מאד' הוגדרה כבעיית אין אונות. מתוך קבוצת המחקר נופו אותם גברים שסבלו מסרטן הערמונית ועברו ניתוחים הגורמים לאימפוטנציה.

החוקרים מצאו, כי יש השפעה נכרת לגילו של הגבר והוא משחק תפקיד מרכזי כגורם המשפיע על האונות. ככל שהגברים מבוגרים יותר, כך נחלשת הזקפה. טווח יכולת התפקוד המיני נע בין יכולת תפקוד 'טובה' בקרב הצעירים ועד ליכולת 'נמוכה' בקרב המבוגרים.

ד"ר קונסטנס בקון מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת הרווארד ועמיתיו מצאו, כי שליש מהגברים (כ 35%) במחקר סבלו מאין אונות ברמות שונות בשלושת החודשים האחרונים שקדמו למחקר. מכלול התפקוד המיני: תשוקה, זקפה וחדירה ירד בצורה נכרת מדי עשור אחרי גיל 50.

74% מהגברים הצעירים עד גיל 50 דירגו את תפקודם המיני כ'טוב' או 'טוב מאד', לעומת 10% מבני ה-80 ומעלה. רק 12% מהצעירים יותר סבלו מבעיות ניכרות בתפקוד המיני בהשוואה לבני ה-50 ומעלה. לכ 4% מהגברים המנהלים אורח חיים בריא ושאינם חולים במחלות כרוניות היה הסיכון הנמוך ביותר לבעיות זקפה. ההבדל בלט בעיקר בקרב בני 65-79. אלה מביניהם שעסקו בפעילות גופנית לפחות 3 שעות בשבוע היה סיכון קטן ב-30% לאימפוטנציה בהשוואה לאלה שהתאמנו מעט או בכלל לא. כמו כן, נמצא קשר בין השמנת יתר, עישון וצפייה מוגזמת בטלוויזיה ולאלכוהול ולאין אונות.

לדברי החוקרים שהשתתפו בכנס שנערך במסגרת השבוע הלאומי לבריאות הגבר בארה"ב, האון המיני מהווה מדד למצב בריאותו הכללית של הגבר במיוחד בריאות כלי הדם. כך, שאם גבר נמצא בסיכון למחלות כלי דם, אזי הוא נמצא גם בסיכון לאין אונות בלי קשר לגילו ולהפך.

לאור מחקר זה, אנו ממליצים לטפל בכל בעיה בתפקוד המיני בלי קשר לגיל הגבר.

לסיכום, כיום, ניתן ורצוי לטפל באין אונות חלקית או מלאה. הגיל לא קובע.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.