קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

הקשר בין מחלת הסכרת ואימפוטנציה

הקשר בין מחלת הסכרת ואימפוטנציה

מחלת הסכרת

מחלת הסכרת מאופיינת ברמות סוכר גבוהות בדם בזמן צום באופן כרוני. מדובר במחלה אשר נחשבת למגיפה עולמית ובעיקר בעולם המערבי עם תרבות התנהגות צריכת המזון הקלוקלת שכולנו מכירים. להתפתחות מחלת הסכרת תורמים מרכיבים גנטיים רבים אך גם לסביבה השפעות מכריעות על הסיכוי להתפתחותה כגון השמנה, עישון והתפתחות מחלות כרוניות במקביל (בעיקר יתר לחץ דם). גם אוכלוסיות אשר במקור לא הפגינו שכיחות גבוהה של מחלת הסכרת, כן מראות כיום מגמה הפוכה כדוגמת האוכלוסייה היפנית שאמצה את תרבות צריכת המזון המערבית וגם כדוגמת האוכלוסייה האתיופית בישראל. רמות סוכר גבוהות בדם גורמות להאצת תהליכים פתולוגיים בגוף האדם וכוללות פגיעה ברקמות רקות, בעצבים, בעור ובכלי דם. למחלת הסכרת סימפטומים רבים כאשר אימפוטנציה הינה אחת מהם.

פגיעה במנגנון הזיקפה בחולים סכרתיים

אין אונות מוגדרת כחוסר יכולת להגיע למצב של זיקפה מספקת או לשמור עליה לאורך פרק זמן רצוי. התפתחות הזיקפה אצל הגבר טומנת בחובה זרימת דם מוגברת לאזור איבר המין וצמצום הפינוי הורידי שלו. כתוצאה מכך דם נותר זמן רב יותר באיבר המין ומביא להזדקרותו. כלל המנגנונים אשר מעורבים בתהליך נשענים בראש ובראשונה על מערכת העצבים המרכזית וההיקפית ועל כלי הדם - מרכיבים שעלולים להיפגע בצורה קשה עם התפתחות סכרת חמורה.  רמות הסוכר הגבוהות מטות את שיווי המשקל הביוכימי בדם לכיוון הצמדת מולקולות הגלוקוז לאלמנטים חוץ תאיים על גבי תאי הדם והעצב ולהאצת תהליכים שפוגעים בתפקודם.

בהקשר להתפתחות אימפוטנציה, הנזק אצל סכרתיים עלול לנבוע מכמה סיבות:

פגיעה עצבית ממוקדת - נוירופתיה סכרתית הינה פגיעה בתאי עצב בעקבות חשיפה לרמות גבוהות של גלוקוז לאורך זמן. הפגיעה העצבית יכולה להיות תחושתית (ירידה בתגובה למגע), פגיעה בעצבים במערכת המרכזית (המוח), פגיעה בעצבים המשחררים הורמונים אשר חיוניים לתהליך הזקפה (כגון NO), או פגיעה בעצבים המעצבבים כלי דם.

פגיעה בכלי דם - פגיעה במנגנון ההתכווצות וההרפיה של עורקים וורידים, אך גם האצת התפתחות טרשת עורקים המונעת זרימת דם תקינה לאזור הפין.

פגיעה נפשית - אומנם סכרת אינה ידועה כגורמת לבעיות נפשיות אך המתח הנפשי לצד החיים עם מחלה כרונית עלול בהחלט לגרום לירידה בחשק המיני ולכן גם לאימפוטנציה.

המחלה אינה הפיכה - האימפוטנציה הפיכה לחלוטין

כאשר אבחנת הסכרת וודאית, בהחלט ניתן להגיד כי האדם הסובל ממנה ימשיך לחיות לצידה לשאר ימי חייו אך אפשרויות הטיפול הרבות מאפשרות להחזיר את רמות הסוכר בדם לערכי הנורמה ולחיות חיים בריאים ומאושרים. הבעיה העיקרית טמונה בכך שרוב האנשים מגיעים לטיפול בסכרת רק לאחר שהתפתחו תסמינים חמורים, כמו במקרה של אימפוטנציה אשר לא תעבור מאליה גם במידה ורמות הסוכר יאוזנו מחדש. יחד עם זאת, ניתן בהחלט לטפל באימפוטנציה ולהפוך אותה להפיכה לחלוטין. בידי המרפאות המובילות בתחום "ארסנל" שלם של אפשרויות טיפול החל מתרופות מקומיות (משחות, ג'לים), תרופות לשימוש פנימי, ניתוחים, שירות פסיכולוגי, שירות פסיכיאטרי ועוד. כל השירותים יעילים ביותר כטיפול באימפוטנציה במטופלים סכרתיים.

רשת מרפאות און מציעה לכם אבחון מקיף בשיתוף פעולה של כל אנשי המקצוע בתחום ותחת קורת גג אחת  באופן אמין, דיסקרטי ומקצועיות ללא פשרות. צרו עימנו קשר ותקבלו את הטיפול המתאים.

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.