קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

זקפה חלשה

זקפה חלשה

 

בעיות בתפקוד המיני הגברי, ובראשן זקפה חלשה או חוסר יכולת להגיע לזקפה, הן נפוצות מאוד ומשפיעות על מרבית הגברים בשלב כזה או אחר של חייהם. מדובר ללא ספק בנושא מהותי לאיכות החיים, לזוגיות, לביטחון העצמי וכיוצא באלו - אך בנוסף מדובר בתחום שלמדע יש ידע רב וכלים יעילים ביותר להתמודדות ופיתרון. זקפה חלשה יכולה לנבוע ממגוון גורמים, לכן יש גם מגוון אפשרויות טיפול שניתן ליישם, החל מגורמים ודרכי טיפול פסיכולוגיות או התנהגותיות ועד גורמים וטיפולים פיזיים ורפואיים.

ההגדרה של זקפה חלשה

באופן טכני, ההגדרה של זיקפה חלשה היא זקפה אשר אינה מלאה מבחינת התמלאות והימתחות הפין או זקפה אשר אינה מחזיקה מעמד למשך הזמן הדרוש לקיום מלא של יחסי המין. כאשר למשל, הגבר מגיע למצב זקפתי של הפין, אך לאחר כמה דקות הזקפה נחלשת ויורדת - זהו מצב העונה להגדרה. הזקפה יכולה להיחלש במהלך קיום יחסי המין, ממש לפני תחילת התהליך, באופן פתאומי וכיוצא באלו בהתאם למצב הספציפי.

גורמים לבעיות זקפה

זקפה חלשה יכולה כאמור לנבוע מכמה גורמים שונים או אפילו משילוב גורמים. אלו המרכזיים שבהם:

בעיות פיזיולוגיות בזרימת הדם לאזור הפין - יכול לגרום גם לאין אונות (E.D) - הפין אינו יכול להזדקף

במלואו או להישאר במצב כזה.

לחץ לגבי האקט המיני עצמו או לחצים נפשיים אחרים.

חרדת ביצוע - עקב חששות ולחץ לספק את בת הזוג, הגבר חווה זיקפה חלשה או לא יציבה.

ירידה ברמות הורמון הטסטוסטרון - הורמון המין הגברי, מאפיין בעיקר גברים בגילאים מבוגרים.

 תרופות שונות או שימוש בסמים או אלכוהול.

 

חשוב להבין כי במקרים רבים של קושי לשמור על זקפה או רמה חלשה מדי שלה, ישנו היבט פסיכולוגי משמעותי ולאו דווקא היבט פיזי. כך שפעמים רבות הטיפול הוא פסיכולוגי / התנהגותי ובת הזוג בהחלט יכולה לסייע מהותית.

מניעה וטיפול

מבחינת טיפול בזקפה חלשה, לאחר אבחנה מדויקת כמובן, ניתן לקבל זריקות טסטוסטרון, ליטול תרופות מיוחדות במרשם, להיעזר בתכשירים שונים, זריקות של תרופות ישירות לאיבר המין וכמובן מכלול היבטים של טיפול פסיכולוגי לפיתרון בעיות של זקפה חלשה. מניעה יכולה לכלול תזונה מאוזנת ושמירה על לחץ דם תקין, ניטור זרימת הדם, הפחתת לחצים וחששות לגבי חיי המין, פתיחות עם בת הזוג וכיוצא באלו.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.