קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

חשק מיני - גורמים לירידתו והגברתו

חשק מיני - גורמים לירידתו והגברתו

 

בעיות בחשק המיני אצל גברים הן נפוצות יחסית ויכולות לנבוע ממגוון סיבות וגורמים, החל מהיבטים פסיכולוגיים ועד היבטים בריאותיים. חשק מיני בריא הוא כמובן תנאי הכרחי לחיי מין איכותיים ומספקים, כיום התחום מפותח מאוד וישנם כמה וכמה טיפולים יעילים להגברת חשק מיני גברי המוצעים על  ידי מרפאות און. במאמר זה נספק מידע רלבנטי לגבי הגורמים לירידה בחשק המיני אצל גברים וכמו כן מידע אודות פתרונות להגברתו.

ירידה בחשק המיני אינה אין אונות (אימפוטנציה) פיזית שמתארת מצב המקשה להגיע לזקפה או לסיפוק מיני עקב בעיה בריאותית או פיזיולוגית כלשהי. החשק המיני הוא היעדר רצון למגע מיני או פעילות מינית כלשהי, קושי לאינטימיות עם בת הזוג וגם מצבים של בעיות זיקפה וביצוע עקב לחץ, חרדה וירידת חשק מיני – כאשר לכך יתכנו גורמים פסיכולוגיים, חרדתיים, זוגיים ובריאותיים.

 ירידת חשק מיני עקב חרדת ביצוע

גורם פסיכולוגי נפוץ לירידה של חשק מיני אצל גברים היא חרדת ביצוע. הכוונה לפחד וחרדה פנימיים ובלתי נשלטים מאי עמידה בציפיות מסוימות במהלך קיום יחסי מין, פחד להיכשל מבחינת התפקוד המיני עם בת הזוג, ביישנות, ירידה בביטחון העצמי לגבי מראה הגוף, פחד או חשש מפני שפיכה מוקדמת וכיוצא באלו. חרדות אלו תוקפות את כל הגברים בשלבים כאו ואחרים במהלך חייהם, עבור חלק מהם החרדה הופכת לגורם משתק אשר למעשה מוריד מאוד או אפילו מבטל חשק מיני וכל רצון למגע אינטימי עם בת הזוג.

גורם בריאותי-פיזיולוגי – חוסר איזון הורמונאלי

נכון שלרוב אנו מקשרים בעיות הורמונאליות וחוסר איזון במערכת זו לנשים, אך בפועל גם לגברים יש כמובן מנגנון הורמונאלי בעל השפעה מהותית על נושאים כגון חשק מיני ותפקוד מיני. לעיתים, גברים מתבגרים חווים ירידה ברמות הטסטוסטרון (ההורמון הגברי) – יכול לקרות החל מגיל 45 ומעלה. ירידה זו בהורמונים עשויה בהחלט לגרום לירידת חשק מיני משמעותית, פשוט לא בא לך לקיים יחסי מין או לקיים פעילות אינטימית כלשהי. אותן בעיות הורמונאליות יכולות להיות מקושרות להפרשות הורמונים מהאשכים, המוח או בלוטת האדרנל.

בעיות בזוגיות

גם גברים מושפעים מבעיות זוגיות ואינטימיות, כאשר יש משבר זוגי מסוים, תחושות לא מסופקות או קשות מצד הגבר כלפי מערכת היחסים, הדבר עלול להוביל לירידה בחשק המיני.

דיכאון ולחץ

שני גורמים המשפיעים על מגוון תחומי חיים וגם על נושא חשוב כמו חשק מיני הם דיכאון ו/או לחץ. גברים רבים חווים תופעות של דיכאון שיכולות להפחית את החשק המיני ואת האנרגיות באופן כללי, לחץ חיצוני – בעבודה, במשפחה, נושאי כספים וכן הלאה – בהחלט תורם לירידת חשק מיני ולכך שאתה כל הזמן מרוכז בלחצים ולא בזוגיות ובאינטימיות.

פתרונות להגברת החשק המיני

התחום של טיפולים להגברת החשק המיני וטיפול בבעיות אין אונות למיניהן מפותח ומתקדם מאוד כיום, יש שלל שיטות וסוגי טיפולים המעניקות פתרון יעיל וארוך טווח למרבית הגברים הסובלים מבעיות אלו. הפתרון לבעיות חשק מיני חייב כמובן להתאים למהות הבעיה ולגורם הבסיסי שלה – ויאגרה למשל לא מגבירה חשק מיני ולא פותרת בעיות פסיכולוגיות בהקשר זה אלא רק מאפשרת להגיע לזקפה.

·   טיפול פסיכולוגי-נפשי: עבור גורמים רבים לירידה בחשק המיני הפתרון הוא טיפול פסיכולוגי ונפשי, הכוונה היא לבעיות שמהותן פסיכולוגית-חרדתית ולא בעיות בריאותיות.

·         טיפול סקסולוגי: טיפול פסיכולוגי סקסולוגי המגיע לשורש הבעיה ופתרונה.

·         טיפול הורמונאלי: איזון המערכת ההורמונאלית עד להעלאת רמת חשק מיני.

·         טיפול תרופתי: מתן תרופות שונות לטיפול בגורמים לירידת חשק מיני – תרופות נוגדות דיכאון, מעלות חשק מיני וכיוצא באלו.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.