קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

טיפול באימפוטנציה בחולי סרטן הערמונית שעברו ניתוח

טיפול באימפוטנציה בחולי סרטן הערמונית שעברו ניתוח

 

טיפול באימפוטנציה לחולי סרטן לאחר מחלה 

אחת מתופעות הלוואי הנפוצות לאחר ההחלמה ממחלת הסרטן או במהלך הטיפולים השונים שנועדו להילחם בה היא אין אונות, או אימפוטנציה בלעז. הכוונה היא לחוסר יכולת להגיע או לשמור על מצב של זקפה באיבר המין הזכרי שמוביל למגע מיני לא מספק והוא מתרחש בדרגות חומרה שונות. ניתוחים וטיפולים שונים כמו למשל ניתוח להסרת הערמונית או רדיותרפיה באזור אגן הירכיים יכולים להוביל לבעיות מסוג זה לעתים קרובות עם גמר הטיפולים.

בעיות לפני תחילת הטיפולים

עוד לפני תחילת הטיפולים יכולה להראות ירידה בתפקוד המיני שמקושרת לירידה במצב הרוח, לדכדוך ואף לדיכאון שנובע מגילוי המחלה. כמו כן ישנן דעות קדומות רבות במיוחד בנוגע לסרטן הערמונית שנסובות סביב יחסי המין בזמן גילוי המחלה. חלקן גורסות כי המחלה יכולה להיות מועברת במגע מיני או שקיום יחסי מין יכול להרע את המצב או להזיק למערכת. כל אלו הן כמובן השערות חסרות כל שחר. אין כל מניעה לקיים יחסי מין בעת גילוי המחלה מכל סיבה שהיא.

סיכונים אפשריים

ישנן מספר סיבות לפגיעה בתפקוד המיני לאחר טיפול בסרטן הערמונית למשל. ייתכן במקרים מסוימים נזק לעורקי הפין שנגרם בשל חוסר אספקת דם מתמשכת שבסופה מופיעה הצטלקות של הרקמה ובעקבותיה דליפה וורידית בעת זקפה. כמו כן לעתים נגרם נזק לעצבים שאחראים למנגנון הזקפה ותופעת הזיקפות הספונטניות נעלמת ובעקבותיה נוצרת פיברוזיס ברקמה. גם נזק של קרינה יכול לצלק את כלי הדם באזור ולהוביל לבעיות של אין אונות.

לשאול, לשאול ולשאול

חשוב מאוד עוד טרם ההחלטה על טיפול לאימפוטנציה להתייעץ עם הרופא המטפל לגבי ההשלכות האפשריות של כל טיפול ועל דרכי ההתמודדות איתן. למרות שהמלחמה בסרטן צריכה לעמוד בראש מעיינכם, אין שום סיבה להזניח את תוצאות המלחמה וכמובן את החיים שביום שאחרי ובדגש על היכולות המיניות שלכם. יש להבין לעומק את ההשלכות של כל טיפול וטיפול ולדאוג ללכת אל בנק הזרע כדי להקפיא מראש זרעים לכל צרה שלא תבוא.

שפע של טיפולים לפתרון הבעיה

ישנם מגוון רחב של טיפולים באין אונות כתוצאה מהמלחמה בסרטן וביניהם זריקות יומיות לפין שמאפשרות הגעה לזקפה בעוצמה טובה, התקנת שתל קשיח וכן מתן של תרופות שונות כגון סיאליס או ויאגרה. נכון להיום אין שום סיבה שלא תוכלו ליהנות מחיי מין עשירים ומהנים לאחר שניצחתם את מחלת הסרטן ואף במהלך המאבק. המדע המודרני עושה ימים כלילות בשמירה לא רק על חייהם של חולי הסרטן השונים אלא גם במאבק לשימור איכות החיים שלהם.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.