קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

טיפול לאימפוטנציה

טיפול לאימפוטנציה

 

אימפוטנציה (אין אונות / ED) היא בעיה נפוצה יחסית הפוגעת על פי נתונים מסוימים באחד מכל עשרה גברים. כיום, בעזרת בסיס ידע נרחב לצד טכניקות ושיטות טיפול מתקדמות לאימפוטנציה, אימפוטנציה היא בהחלט מצב שניתן לפתור, בעזרת אבחון מדויק ופרטני והתאמת תכנית טיפול לאימפוטנציה, מרבית הגברים מצליחים לחזור לחיי מין תקינים, מלאים ומספקים. קיימת חשיבות רבה בפנייה לרופא מומחה מיד כאשר מזהים כי קיימת בעיה אמיתית, טיפול לאימפוטנציה הוא אפשרי ויעיל ואין סיבה להזניח את הנושא החשוב הזה.

מהי אימפוטנציה?

על מנת להבין כיצד ניתן לבצע טיפול לאימפוטנציה בצורה יעילה ופרטנית, חשוב להבין את מהות המצב. אימפוטנציה היא חוסר היכולת לזקפה או לשמר אותה לאורך זמן, דבר מהותי הפוגע ישירות ובמידה רבה בחיי המין. מטופלים צריכים להבין כבר מראשית הדרך כי מדובר על מצב רפואי נפוץ יחסית, וכי לא מדובר על בעיות אחרות בתפקוד המיני כגון חוסר חשק מיני, קושי להגיע לסיפוק או בעיות שפיכה למיניהן.

אימפוטנציה יכולה להיגרם מגורמים שונים וכמו כן ישנם גורמי סיכון רבים. הגורמים נחלקים לפיזיים-בריאותיים ופסיכולוגיים, כאשר הרוב הוא פיזי. יש אלמנט מסוים של גיל המשפיע על בעיות בתפקוד המיני בהקשר של אימפוטנציה, לחץ וחרדות משפיעים על המצב וגורמים נפוצים נוספים הם יתר לחץ דם, חוסר איזון הורמונאלי, בעיות עצביות, ניתוחי בערמונית או בבלוטת השתן, בעיות בזרימת הדם - למשל עקב סוכרת - וגורמים נוספים.

 

שיטות טיפול לאימפוטנציה

שיפור תפקוד מיני הוא משהו שאין לזלזל בו, חיי מין בריאים, מלאים ומספקים הם מרכיב מהותי מזוגיות בריאה ומאורח חיים פעיל ומגוון. כאמור, כיום התחום של טיפול באימפוטנציה מפותח מאוד וישנם פתרונות ממוקדים המספקים תוצאות בשטח. כמה דוגמאות לשיטות מקובלות של טיפול באימפוטנציה הן:

 

תרופות לשיפור זרימת הדם - מעכבי PDE-5: פעמים רבות אימפוטנציה נגרמת כתוצאה מזרימת דם לא תקינה לאזור הפין, כך שלא מגיע מספיק דם ולכן לא ניתן להגיע לזקפה. בשוק התרופות יש כיום כמה תרופות מוכרות ויעילות, אלו מעכבות את פעילותו של אנזים מסוים וכך מאפשרות זרימת דם יעילה יותר לפין, וכך שמירה על זקפה למשל זמן ארוך.

 

טיפולי הזרקות (ICI): התרופות שצוינו לא עוזרות לכל אחד, פיתרון נפוץ ויעיל עבור מטופלים אלו הוא טיפול באימפוטנציה באמצעות הזרקות ישירות לפין - לא נורא כפי שזה עשוי להישמע - חומרי ההזרקה מעודדים זרימת דם טובה על האזור וכך מאפשרות להגיע ולשמר זקפה.

גלי הלם: שיטה חדשנית יחסית של טיפול באימפוטנציה, באמצעות גלי הלם בתדר מסוים ניתן בפועל לשפר את זרימת הדם אל הפין.

טיפול פסיכולוגי / סקסולוגי: אסור לשכוח שפעמים רבות תופעות של אין אונות נגרמות עקב גורמים פסיכולוגיים. כך שטכניקות רבות של טיפול באימפוטנציה מצריכות בכלל התייחסות פסיכולוגית טיפולית ולא רפואית ישירה.

איזון הורמונאלי: עם הגורם למצב הוא חוסר איזון הורמונאלי - בעיקר חסר בטסטוסטרון - אז טיפול באימפוטנציה לשיפור תפקוד מיני יכלול איזון רמות ההורמון.

בנוסף, ישנם טכניקות נוספות של טיפול באימפוטנציה - למשל שתלים באיבר המין עצמו, משאבות ואקום לעידוד זקפה ועוד.

מרפאות און - הגדולה והמנוסה ביותר!

מרפאות און בניהולו של ד"ר נחום זילבר, מציעות את הגורם המקצועי, הגדול והמנוסה ביותר בתחום של טיפול לאימפוטנציה בישראל. במרפאה מיושמות שיטות אבחון מתקדמות, תהליך מותאם אישית לבניית תכנית טיפול לאימפוטנציה ומכלול היבטים נוספים של שיפור תפקוד מיני. מטופלי מאפרות און נהנים משירות איכותי, מתקנים ברמה הגבוהה ביותר, דיסקרטיות מובטחת והכי לחשוב - תוצאות לא מתפשרות להצלחת הטיפול וחזרה לחיי מין תקינים ומספקים.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.