קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

כיצד התפקוד המיני של גברים מושפע מסכרת?

כיצד התפקוד המיני של גברים מושפע מסכרת?

 

חיי מין וסוכרת - בעוד בעבר חשבו שאין קשר בין השניים, הרי שכיום כבר מבינים כי מדובר בקשר מובהק ומוכח מדעית אשר תוצאותיו משפיעות לרעה על איכות חייו של הגבר המאובחן כסכרתי. למעשה, שיעור הגברים הסובלים מבעיות זיקפה שונות גבוה עד פי 3 בקרב הסוכרתיים לעומת האוכלוסייה הכללית כך שמדובר בגורם המוביל להיווצרות בעיות זיקפה שונות אצל הגבר.

הסכרת והתפקוד המיני

שנים רבות נשאלה השאלה מדוע עולה הסיכוי להתפתחות בעיות זיקפה אצל מטופלים סוכרתיים. עם הזמן וככל שהמנגנון הפתולוגי של רמות סוכר גבוהות בדם לאורך זמן הובן לעומק, הצליחו אנשי עולם המדע הרפואי לאפיין את ארבעת המנגנונים אשר אחראים לקשר ההרסני שבין סכרת לבין בעיות זיקפה :

פגיעה בכלי דם קטנים באזור איבר המין - מאחר ומנגנון הזיקפה הגברית אינו מערב שרירים כלשהם, אלא זרימת דם מוגברת באזור הפין, הרי שרמות סוכר גבוהות לאורך זמן פוגעות ביכולת זו עד להופעת התסמינים של הפרעות זיקפה.

פגיעה עצבית - נוהגים להגיד כי "הזיקפה הגברית מתחילה קודם כל בראש". משפט זה אינו מנותק מהמציאות שכן תהליך הזיקפה טומן בחובו קשר ישיר למערכת העצבים בין אם דרך עצבים תחושתיים בפין עצמו ובין אם במערכת המעצבבת את כלי הדם שבו ע"פ פקודות מהמוח.סכרת עלולה להביא לפגיעה עצבית ולכן גם לבעיות זיקפה שונות.

הסינדרום המטבולי - רוב חולי הסוכרת סובלים בדרך כלל מפתולוגיות שונות בנוסף לרמות סוכר גבוהות בדם בין היתר השמנה, יתר לחץ דם ועוד. מצבים אלה אינם תורמים ואף מגבירים את הסיכוי להופעת בעיות זיקפה שונות.

תופעות לוואי של תרופות - על מנת לאזן את רמות הסוכר הגבוהות בדם, חולי הסוכרת נוטלים תרופות שונות ולעיתים אף שילוב תרופות לטיפול בפתולוגיות הנוספות כפי שהוזכרו לעיל. פעמים רבות נפגע התפקוד המיני של חולי סכרת עקב תופעת לוואי זו או אחרת של אחת התרופות שהם נוטלים, דבר המחייב בירור מתאים.

פעמים רבות הסיבה לפגיעה בתפקוד המיני אצל גברים סוכרתיים אינה קשורה למנגנון אחד בלבד אלא אף לשילוב של מספר גורמים אשר מביאים יחד לפגיעה הכה קריטית באיכות חייו של הגבר. חשוב לציין כי תיתכן החמרה ביכולתו המינית של הגבר ככל שהזמן עד לגילוי הסכרת ארוך יותר, חוסר היצמדות לטיפול הרפואי, עלייה נוספת במשקל, עישון ומחלות נוספות ברקע כגון דיכאון ומחלות נפש אחרות.

ניתן לטפל בבעיות הזיקפה באופן ממוקד

כאמור, חולי סוכרת חשופים פי- 3 להופעת בעיות זיקפה שונות במהלך חייהם כאשר השכיחות שביניהן הן אין-אונות (אימפוטנציה), שפיכה מוקדמת, זיקפה שאינה קשה דיו ועוד. הפגיעה בדימוי העצמי של הגבר הסכרתי עקב תפקוד מיני לקוי, עלולה לגרום לכדור שלג הרסני שיביא להתדרדרות נוספת ביכולות המיניות שלו עד לירידה בחשק המיני והימנעות מוחלטת מיחסי מין, פגיעה בזוגיות ופעמים רבות עד למצב של פירוק התא המשפחתי.

רשת מרפאות און בהנהלת האורולוג ד"ר נחום זילבר הינה רשת מובילה לטיפול בבעיות בתפקוד המיני. מרגע שהגבר הסכרתי נתקל בקשיים או בחוסר שביעות רצון שלו או של בת זוגתו מיכולת התפקוד המיני שלו, מומלץ לו להגיע לרשת המרפאות המובילה בישראל. רשת מרפאות און מציעה תהליך דיסקרטי, איכותי ויעיל באבחון מקיף של המקור הגורם לבעיות הזיקפה וטיפול ממוקד בו בשיטות החדשות והמתקדמות ביותר בעולם הרפואה, האורלוגיה והפסיכולוגיה. צרו עימנו  קשר ויחד נמצא את הפתרון המתאים.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.