קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

לחץ והתפקוד המיני - חרדת הביצוע

לחץ והתפקוד המיני - חרדת הביצוע

הכישלון החד פעמי, הצורב כשלעצמו שנחקק בזיכרון, מגביר את הפחד ומעלה את החרדה לקראת המגע המיני הבא. חלק ניכר מאיתנו מעדיף לטאטא את הכישלון החד פעמי אל מתחת לשטיח אבל החששות ורגשות התסכול מכישלון חוזר, עלולים למנוע גם בפעם הבאה את הופעת הזקפה המיידית. בשלב ראשוני זה, השריר החלק של כלי הדם באיבר המין נשאר מכווץ ולכן זרימת הדם בהם מופחתת. כתוצאה מכך, אין זקפה מלאה או שהיא אינה מופיעה כלל. לקראת האקטים המיניים הבאים ובעת הביצוע עצמו, מעלה הגבר ממגוון החוויות השליליות הקודמות את חששותיו החרותים במוחו ובחוויה הרגשית, וחושב כי הוא סובל מאין אונות (=חרדת הביצוע).

שינה טובה ? מין טוב 
המתח המצטבר והלחץ, גורמים לנדודי שינה ופוגעים בליבידו (חשק מיני). חוסר שינה כרוני מתמשך גורם לשיבוש התפקוד המיני. בספרות הרפואית ידוע כי אנשים הישנים מעט בלילה או עובדים במשמרות לילה, משתבש אצלם השעון הביולוגי הפנימי. כתוצאה מכך, נפגע מהלך החיים הסדיר ואף התפקוד המיני. 
גברים הסובלים מתסמונת דום נשימה בשינה, כתוצאה מחסימה במעבר האוויר תוך כדי נשימה, מתעוררים מאות פעמים במהלך הלילה כדי לנשום. בשל כך, מצטברת אצלם עייפות רבה והם ישנוניים במשך היום. במחקר שנעשה לאחרונה, נמצא קשר בין תסמונת דום הנשימה לבין הפרעה בתפקוד המיני, בשניהם נמצאה ירידה בזרימת דם בכלי הדם הקטנים. כמו-כן נמצא כי אצל אנשים אלה, ישנה הפרשה מופחתת של טסטוסטרון. יחד עם העייפות המצטברת נוצרת ירידה בחשק המיני וכתוצאה מכך ירידה בתפקוד המיני בכלל.

דיכאון ותפקוד מיני
במחקרים אחרונים נמצא, כי גבר הסובל מדיכאון או חרדות, כולל אותם גברים החולים במחלות פסיכיאטריות, סובלים מתפקוד מיני לקוי, כולל הפרעות בזקפה פי 10 ומעלה יותר, מאשר גבר בריא המשוחרר מלחצים, פחדים וכיו"ב. יתר על כן, לגבר הסובל מבעיות זקפה יש סיכוי שיסבול מדיכאון פי 10 יותר מאשר גבר המתפקד מינית בצורה תקינה. בת הזוג, מפרשת את כישלון הביצוע ואת התרחקותו של בן זוגה ממנה כאילו "משהו הפגום בה", או כמי ש"אינה נשית מספיק ולכן אינה מושכת ומגרה" וגרוע מזה, אולי, יש לבן זוגה מערכת יחסים רומנטית אחרת. כך נשאבת גם בת הזוג אל מערכת מתחים ולחץ הנוספים על אלו של בן הזוג, ונוצר מעגל שאינו נגמר. כתוצאה מכך, מערכת היחסית הזוגית מתערערת.

לסיום אבקשכם לזכור את עצתי: את המתח והלחצים - שימרו נא מחוץ לסדינים.

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.