קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

מאפייני האימפוטנציה - מתי צריכה להידלק נורה אדומה?

מאפייני האימפוטנציה - מתי צריכה להידלק נורה אדומה?

 

בעיות בזיקפה הינן תופעות מוכרות בעולם הרפואה ולמרות שניתן לטפל בהן במגוון דרכים, עדיין הן גורמות לא מעט מבוכה בקרב הסובלים מהן, תופעה אשר מונעת פעמים רבות להגיע לאבחון וטיפול. יתרה מכך, פעמים רבות גברים אינם מודעים לעובדה שהם סובלים מבעיה כלשהי ומשליכים את חוסר הצלחתם בחדר המיטות בגורמים חיצוניים. אחד מהליקויים הידועים יותר בתחום המיני אצל גברים נוגע לחוסר יכולת כרוני להגיע לזיקפה או לשמור עליה לפרק זמן סביר. מתי צריכה להידלק נורה אדומה שמצריכה בדיקה מקיפה ומתי מדובר בסך הכול בתקלה חד פעמית מביכה? כל התשובות בשורות שלפניכם.

לקרוא לתופעה בשמה

מערכת הרבייה הזכרית מאופיינת היטב מבחינה אנטומית, פיזיולוגית ופתולוגית. כאשר הגבר אינו מסוגל להגיע לזיקפה או כאשר הוא אינו יכול לשמור עליה לפחות לפרק זמן סביר ורק כאשר מדובר בתופעה שחוזרת על עצמה לאורך זמן, ככל הנראה שמדובר על אימפוטנציה. ליקוי מיני זה אצל גברים שכיח ביותר בקרב קבוצת הגיל המבוגרת יותר אך ישנם גם גברים צעירים יותר אשר סובלים מהתופעה, דבר אשר גורם להם מפחי נפש כבדים והימנעות מוחלטת מסיטואציה מינית.

מתי ללכת ולהיבדק?

ראשית כל, אם אתם חושדים שאתם סובלים מבעיה כלשהי של אין אונות, אל תזניחו את עצמכם ולכו להיבדק ויפה שעה אחת קודם. על הנורה האדומה שבראשכם להידלק כאשר אתם חווים באופן עקבי את אחת התופעות הבאות:

קשיים בהגעה לזיקפה מלאה.

איבוד הזיקפה מהר מדי - לדוגמא, לאחר מספר דקות/שניות הזיקפה נחלשת ופוסקת. חוסר יכולת לשמור על הזיקפה במשך שעה למשל, אינו נחשב למקרה של אימפוטנציה.

חשוב לציין כי מקרה חד פעמי אינו צריך להדליק נורה אדומה וגם לא להלחיץ אתכם יתר על המידה. הדבר נפוץ בקרב קבוצות רבות באוכלוסיה והרבה יותר ממה שאתם מתארים לעצמכם. אך בכל מקרה שחוזר על עצמו באופן תדיר יש לפנות במהירות לאבחון מקצועי. 

הפסיקו לאכול את עצמכם מבפנים ולחיות עם התסכול המתמשך. אם תפקודכם המיני אינו משביע רצון, מפריע לכם או לבנות/בני זוגכם ופוגע בדימוי והערכה העצמית שלכם בעיני עצמכם, פנו בהקדם למרפאות המתמחות על מנת לעבור אבחון ובירור מקיף, ותחזרו במהירות לחיי מין מלאים, מספקים ומאושרים.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.