קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

מיתוסים על אימפוטנציה

מיתוסים על אימפוטנציה

יכולותיו המיניות של הגבר חשובות לו עד לאין שיעור ואולי זוהי הסיבה מדוע הלכו, צמחו והתעצמו להם לא מעט מיתוסים הקשורים לבעיות שונות בתפקוד המיני של הגבר ובעיקר על תופעת האימפוטנציה. אימפוטנציה מוגדרת כקשיים או חוסר יכולת להגיע למצב של זיקפה ולשמור עליה לאורך פרק זמן סביר. מצב מעין זה הינו בלתי נסבל עבור הגבר והוא חש כי גבריותו מוטלת בספק, חרב עליו עולמו ועליו לחיות מעכשיו והלאה בצל הבעיה. אך האם באמת הדבר כל כך נורא? להלן 4 מיתוסים על אימפוטנציה שפשוט חייבים לנתץ. בשביל השקט הנפשי שלכם וחזרתכם לחיים תקינים.

מיתוס מספר 1 – אימפוטנציה אינה ניתנת לטיפול

בעולם המערבי המתקדם של היום ניתן לטפל ביתר לחץ דם, סכרת ואפילו ניתן להשתיל איברים. אז מדוע שתופעת האימפוטנציה תישאר מאחור? אומנם מדובר בבעיה נפוצה אך כזאת שבהחלט  ניתנת לטיפול ואין להפוך אותה לגזר דין בלתי הפיך. ראשית כל עליכם לעבור אבחון מסודר אשר בסופו יתברר מדוע אתם סובלים מאימפוטנציה. יש שפיתחו את התופעה המרגיזה בעקבות בעיות בריאותיות גלויות וחבויות כאחד או עקב סיבות נפשיות-פסיכולוגיות. לא משנה מהי הסיבה, ישנה קשת רחבה של אמצעי טיפול לרבות תרופות, טיפולים נפשיים ועוד.

מיתוס מספר 2 – "אני פחות גבר מאחרים"

בתור גברים הסובלים מאימפוטנציה, בוודאי שגם בכם עלתה השאלה מדוע זה קרה דווקא לכם ומה לא בסדר עם הגבריות שלכם. דעו לכם כי גברים אימפוטנטים אינם שווים פחות מגברים אחרים וכל אחד עשוי לסבול מאימפוטנציה בשלב כזה או אחר של חייו. מדובר בבעיה שיכולה להופיע על רקע נפשי או פיזיולוגי ואין לה שום קשר לעד כמה אתם גבריים. למעשה שכיחות האימפוטנציה באוכלוסייה הכללית גבוהה למדי ועומדת על 16%, כלומר, 1 מכל 6 גברים!

מיתוס מספר 3 – "נהגתי לאונן הרבה ולכן היום אני אימפוטנט"

תרבויות שונות בעולם חרטו על דגלן את הטאבו לגברים ונשים שלא להביא את עצמם לסיפוק מיני. גם במקרה זה מדובר במיתוס שכן עד היום לא נמצא שום קשר מוכח בין אוננות לבין אימפוטנציה. יחד עם זאת חשוב לציין ולהגיד כי למרות שהאוננות עצמה לא יכולה להביא גבר שמתפקד מינית בצורה נורמאלית למצב של אימפוטנציה, היא בהחלט עשויה למסך על בעיות נפשיות אחרות אשר בעתיד עשויות להתבטא בתופעה. ולמשל, אוננות והתפתחות דפוסי אוננות כפייתיים בצפייה בפורנו, עשויים להביא לבעיות בתפקוד המיני עם בת הזוג וכו'. לכן חשוב שתפנימו-  כל עוד האוננות מהווה פורקן טבעי ליצרים ולא מחפה על בעיות התנהגותיות נפשיות אחרות, אין שום בעיה עימה!

מיתוס מספר 4 – גברים צעירים אינם סובלים מאימפוטנציה

למרות מה שמקובל לחשוב,  דעו לכם כי אין אונות הינה תופעה אשר אינה פוסחת על שום גיל. גם גברים צעירים עשויים לסבול מאימפוטנציה כך שאם אתם מתחת לגיל ה- 40 שלכם ואפילו ה- 30 ומגלים כי אתם סובלים מבעיות זיקפה, אין בכך הפתעה רבה בעולם המדע ואינכם נחשבים כחריגים! למעשה, 8% מהגברים בגילאי 20 ל- 30 סובלים מאימפוטנציה! אימפוטנציה בגילאים הצעירים עשויה לנבוע מבעיות נפשיות (סטרס, דיכאון, לחץ בעבודה, בעיות בזוגיות וכו') אך גם מסיבות רפואיות שונות ומגוונות.

 

ניתן למנות עוד מיתוסים רבים על אימפוטנציה. הדבר נובע מהחשיבות הרבה שתולה הגבר באיבר מינו ויכולתיו בחדר המיטות. נצלו את החשיבות הרבה שיש לנושא בעיניכם וגשו לאבחון מסודר. ברשת מרפאות און תקבלו את כל המידע הנחוץ ושירותי ייעוץ וטיפול מסורים ממיטב אנשי המקצוע בעולם הרפואה והפסיכולוגיה ותחת קורת גג אחת.

 

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.