קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

סקס ואהבה הם המתכון לשיפור החיים

סקס ואהבה הם המתכון לשיפור החיים

למרות העובדה שהקשר בין זיהוי התופעות האלה ובין קיום יחסי מין טרם הוכח, פיתוח טכניקות הדמיה ולימוד הביוכימיה של התפקוד המיני מספקים הסברים לתופעות האלה. אחד ההורמונים החשובים שנחשפו בנושא זה הוא אוקסיטוצין. הורמון זה, המשתחרר במוח בזמן אורגזמה ומתפזר במערכת הדם, מווסת את חום הגוף, את לחץ הדם ומסייע בתהליכים של ריפוי פצעים.

 

בריאות עם הורמונים

למרות העובדה שהקשר בין זיהוי התופעות האלה ובין קיום יחסי מין טרם הוכח, פיתוח טכניקות הדמיה ולימוד הביוכימיה של התפקוד המיני מספקים הסברים לתופעות האלה. אחד ההורמונים החשובים שנחשפו בנושא זה הוא אוקסיטוצין. הורמון זה, המשתחרר במוח בזמן אורגזמה ומתפזר במערכת הדם, מווסת את חום הגוף, את לחץ הדם ומסייע בתהליכים של ריפוי פצעים. אחת ההשפעות החזקות ביותר של הורמון זה הוא היכולת לשכך כאבים. בעזרת טכניקת דימות (MRI), העוקבת אחר הפעילות המוחית בנשים במהלך אורגזמה, נמצא כי מרכז שיכוך הכאב במוח משחרר אנדורפינים היכולים להקהות את תחושות הכאב (כגון כאבים כרוניים, כאבי ראש, פרקים וכו`), להרגיע ולהפחית חרדות. 
במערכת זוגית ממושכת, חיי מין מהנים ומספקים משפרים את מצב הרוח. ייתכן כי השפעה זו נגרמת מכיוון שכל אחד מבני הזוג מרגיש נחשק במידה רבה בדינמיקה הנוצרת במערכת זוגית מתוקנת.

שומרים על הלב

ממחקר אחר עולה נמצא כי חיי מין סדירים מעלים את רמת הנוגדנים בדם (מסוג אימונוגלובין) המחזקים את המערכת החיסונית. העדות הטובה ביותר להשפעה החיובית של המין באה מתוך ניסיון לקשור בין פעילות אירובית להגנה על הלב. במהלך קיום יחסי מין שורף אדם כ-200 קלוריות כמספר הקלוריות ששורף אדם בריצה מהירה במשך 30 דקות. במהלך האורגזמה מכפילים עצמם קצב פעימות הלב ולחץ הדם פי שניים. בחיי מין סדירים משתחרר הורמון הטסטוסטרון, החשוב ליצר המיני בגבר ובאשה. הורמון זה נחשב כמפחית סיכון ללקות במחלות לב וכמגן על שריר הלב אחרי אירוע של אוטם שריר הלב. מחקרים אלה יכולים להסביר מדוע מאמינים הרופאים שקיום יחסי מין אחרי התקף לב הוא בטוח יחסית. 
קשר בין פעילות מינית ובין הפחתה בתחלואת סרטן השד וסרטן הערמונית משוער כתוצאה מאינטראקציה בין אוקסיטוצין ובין הורמון המין הגברי הטסטוסטרון, והורמון המין הנשי האסטרוגן האחראים על התחלקות התאים. קשר זה טרם הובהר, יחד עם זאת, עובדה היא כי זוגות נשואים באושר חיים מספר רב יותר של שנים בממוצע. 

ולכן אשמח אם תזכרו את עצתי: 
המקיים יחסי מין הרבה שנים ? זוכה לאריכות ימים. 

בברכה, ד"ר נחום זילבר, אורולוג בכיר, מנהל רשת מרפאות און

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.