קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

קשיים בזקפה? לא רק בעיה גברית

קשיים בזקפה? לא רק בעיה גברית

 

מאת: יפעת נחמני, כתבת doctors, 03/11/10

 

אולי יפתיע אתכם לגלות כי נשים, בדיוק כמו גברים, מוכנות לנסות משהו חדש ביחסי מין כדי להתגבר על בעיות מביכות במיטה. סקר עולמי רחב היקף, שערכה חברת באייר העולמית, יצרנית התרופה לויטרה לטיפול בבעיות זקפה, בקרב 9,000 משתתפים בעולם, גילה כי 77% מהגברים מעידים כי יהיו מוכנים לקבל יעוץ רפואי.

בעיות זקפה - הצד שלה

בואו נודה: אישה לא מסופקת, היא אישה ממורמרת, ואישה ממורמרת היא לא מה שתרצה למצוא בערב בין הסדינים. באותו סקר המוזכר לעיל העידו כ-60% מהנשים שאי קיום יחסי מין, ביוזמתן, משפיע על מצבן הרגשי. והרי הפנטזיה הגברית כוללת אישה מפתה ויוזמת, אלא שכשזה קורה, אתם לא תמיד מצליחים לספק את הסחורה. עוד התגלה בסקר שלמעלה מ-70% מהנשאלות מעידות כי האורגזמה שלהן חשובה יותר ו-80% מהן מצפות שבן זוגן יפנה לטיפול מיני.

בעיות זקפה - הצד שלו

"תפקוד מיני לקוי יכול לנבוע מבעיות אורגניות-פיסיולוגיות, מבעיות פסיכולוגיות או משילוב ביניהן", מסביר ד"ר זילבר, אורולוג-מנתח בכיר, מומחה לטיפול בבעיות בהפרעות בתפקוד המיני. "גורמים פיסיולוגיים כוללים סוכרת, מחלות כלי דם, אלכוהול וסמים, עישון כבד, פגיעות עצביות ועוד. במגרש הפסיכולוגי ניתן למצוא סיבות כמו דיכאון, יחסים קלוקלים, גירושים, מתח וחרדה ועוד".

"כאשר באים לטפל בבעיות זיקפה, יש לאבחן את מקור הבעיה הן מבחינה נפשית והן מבחינה גופנית",", ממשיך ד"ר זילבר. "רק כך ניתן להתאים את הטיפול הנכון. ואכן, אפשרויות הטיפול הן רבות, החל מטיפול פסיכולוגי-סקסולוגי, דרך טיפול תרופתי וכלה בטיפול זריקתי או שילוב נכון של מגוון הטיפולים".

בעיות זקפה OUT רומנטיקה IN

לדברי ד"ר זילבר, "הטיפול השכיח ביותר בבעיות זקפה הוא טיפול תרופתי. התרופות השכיחות הן ויאגרה, סיאליס ולויטרה, תרופות ממשפחת מעכבי אנזים PDE5. אנזים האחראי על פירוק של מרפה שריר, שכאשר הוא מעוכב, הזקפה נמשכת לאורך זמן רב יותר".

ד"ר זילבר מפרט את ההבדלים בין התרופות בהתייחסו לאורך זמן הזקפה, עוצמת הזקפה ומקדם זמן נטילת התרופה: "את הוויאגרה נדרש לקחת כשעה לפני קיום יחסי מין, על קיבה ריקה. אם יהיה גירוי מיני אז תהיה זקפה נוקשה לאורך זמן מספק ואפילו למחרת. את ידידתה הסיאליס ניתן לקחת כמה שעות לפני הגירוי המיני ואפשר גם לאחר ארוחה והזקפה מחזיקה כמה ימים. למבקשי אקט מיני ספונטני יותר ניתן להסתייע בלויטרה. זמן מהירות הפעולה של הלויטרה עומד על פחות מרבע שעה, אפשר לצרוך אותה עם הארוחה ואפילו לצד כוס יין. זמן הזקפה מספק בהחלט, והיא יכולה להתעורר, במצב של גירוי מיני, גם למחרת. עם זאת, חשוב לציין שהזקפה ועוצמתה תלויים בגיל, במצב בריאותי ובטיב היחסים הזוגיים".

ובמילים אחרות, אם הוא בעניין ואת פחות, אם הוא מחפש את הגירוי המיני ואת כבר לא, הרי שהקושי היחיד שיתגלע הוא קושי בזוגיות.

תופעות לוואי

"לפני נטילת התרופה כדאי לקחת בחשבון את תופעות הלוואי", מציין ד"ר זילבר. "הויאגרה גורמת לכאבי ראש, סומק בפנים ולעיתים להבזקים בעיניים. אנשים שנטלו סיאליס התלוננו על צרבת וכאבים בשרירים המזכירים שפעת, ואילו הלויטרה עלולה לגרום לכאבי ראש".

"חובה להתייעץ עם רופא טרם נטילת תרופה לטיפול בבעיות זיקפה", מדגיש ד"ר זילבר ומוסיף: "אין טעם לעבור על המינון המומלץ. זה לא יגביר את העוצמה או יאריך את זמן הזקפה". כמו כן, מזהיר ד"ר זילבר מפני שימוש בתרופות מזויפות המסופקות דרך האינטרנט או בפיצוציות שונות, דבר העלול לגרום להפרעות בריאותיות קשות.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.