קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

שיפור תפקוד מיני

שיפור תפקוד מיני

 

חיי המין הם כמובן מרכיב משמעותי וחשוב ביותר במערכת יחסית זוגית תקינה ובריאה, חיי מין עם אינטימיות, קרבה, הקשבה, התפתחות ולמידה מתמדת. הנושא של תפקוד מיני וחשק מיני קשור בעבותות לחיי מין איכותיים ובמידה רבה למערכת יחסים תקינה בין בני זוג. ישנן סיבות רבות מדוע מתרחשת ירידה של תפקוד מיני או חשק מיני בין בני זוג וכך גם שיטות ודרכים רבות לטיפול בבעיה ושיפור המצב. כמו חיי הזוגיות בכללותם, גם בחיי המין יש להשקיע וליצור מערכת אינטימית וקשובה שמתאימה את עצמה לצרכים ולרצונות של שני בני הזוג יחד.

גורמים לירידה בתפקוד המיני

הגורמים לאותם מקרים נפוצים ורבים של ירידת רמת החשק המיני או בעיות תפקוד מיני למיניהן הם כאמור רבים ומגוונים מאוד, יש הבדלים בין הגורמים המשפיעים על נשים ועל גברים וכמו כן ישנם גורמים משיקים המשפיעים על שני המינים. שיפור תפקוד מיני חייב להתחיל ראשית בהבנת הגורם לבעיה על מנת שיהיה אפשר להתייחס אליה ברצינות ובצורה המתאימה. אלו הן כמה דוגמאות לגורמים בירידת החשק המיני או פגיעה בתפקוד המיני:

חרדת ביצוע: גברים רבים (וגם נשים לעיתים) חווים חרדת ביצוע שהיא גורם פסיכולוגי שיכול לשתק אותם ולגרום להם להימנע ממגע מיני או אפילו לקשיי תפקוד מיני כגון הגעה לזקפה, שפיכה מוקדמת וכיוצא באלו.

בעיות הורמונאליות: בעיה הרלבנטית לנשים וגברים כאחד, עם שינויים בסוגי ההורמונים המשפיעים. גברים יכולים לחוות בעיות תפקוד מיני וירידת חשק מיני כמו נשים עקב חוסר איזון הורמונאלי.

בעיות פיזיולוגיות-בריאותיות: אצל גברים למשל בעיות בזרימת דם לאיבר המין עשויה להקשות להגיע לזקפה. אצל נשים ייתכנו בעיות פיזיולוגיות שונות היכולות להקשות על קיום יחסי מין, לגרום לכאבים וכן הלאה.

לחץ ודיכאון: לחצים חיצוניים או דיכאון יכולים בהחלט לפגוע בתפקוד מיני בגברים ונשים כאחד, להלך הרוח הכללי יש השפעה משמעותית על החשק המיני והתפקוד בקיום יחסי מין.

בעיות זוגיות: קשיים בזוגיות, בעיות תקשורת וכיוצא באלו עלולות להוריד את החשק המיני אך גם ליצור קשיים ממשיים בתפקוד המיני של בני הזוג.

טיפים לשיפור תפקוד מיני בין בני זוג

אם מדובר על בעיות הורמונאליות או פיזיולוגיות ובריאותיות למיניהן אז כמובן שיש צורך לקבל עזרה רפואית רלבנטית על מנת להשיג שיפור תפקוד מיני של אחד מבני הזוג (למשל גלולות ויאגרה לגברים, תרופות שונות, איזון הורמונאלי לנשים ועוד). במקרים של תפקוד מיני לקוח עקב גורמים פסיכולוגיים/חרדתיים ניתן לקבל טיפול פסיכולוגי או סקסולוגי מתאים, לטפל בדיכאון או בלחצים החיצוניים ושאר היבטים פסיכולוגיים.

מבחינת בני הזוג עצמם ושיפור מערכת היחסים בהיבט של שיפור תפקוד מיני, צריך לדבר ולהקשיב אחד לשני, לנסות לשפר את האינטימיות, להבין מה הצד השני רוצה וצריך, ללמוד ולהתנסות בדברים חדשים. תמיד חשוב לזכור שבעיות תפקוד מיני הן נפוצות מאוד ואינן בושה וכי חשוב מאוד לפתור את הבעיות ולהגיע לחיי מין מלאים, איכותיים ומספקים שישפיעו לטובה על הקשר הזוגי כולו.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.