קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

תרופה לשפיכה מוקדמת

תרופה לשפיכה מוקדמת

 

התופעה של שפיכה מוקדמת (Premature Ejaculation) הינה תופעה נפוצה מאוד הנוגעת לגברים רבים מאוד. תופעה זה נחשבת לאחת המרכזיות מבחינת תלונות של גברים לגבי חיי המין שלהם, והיא אכן רלבנטית מאוד - בעיקר אצל גברים צעירים אך לא מוגבלת להם. הארכת זמן השפיכה בהחלט יכולה לסייע ליחסי מין איכותיים ומספקים יותר עבור שני הצדדים, כאשר כיום יש בסיס ידע רחב לגבי הגורמים לתופעה וכמו כן לדרכי הטיפול והמניעה של מצב זה. תרופה לשפיכה מוקדמת היא משהו שהרפואה חיפשה זמן רב, פיתרון שכיום קיים וזמין עבור גברים רבים בדרך לחיי מין מלאים, עשירים ומספקים יותר.

הגורמים לתופעות של שפיכה מהירה יכולים להיות החל מסף גירוי נמוך אצל גברים במגעים המיניים הראשונים שלהם, דרך תופעות לוואי לבעיות בריאותיות וטיפולים רפואיים אחרים ועד סיבות כימיות הקשורות ליחסי הגומלין בין חומרים שונים בגוף (למשל רמות סרוטונין במוח). כאשר כמובן ישנו גם מקום של כבוד ברשימת הגורמים לשפיכה מוקדמת להיבטים פסיכולוגיים כגון לחץ, חרדה, חששות, בעיות אינטימיות, חוסר ביטחון עצמי וכן הלאה.

השיטות הותיקות לטיפול בשפיכה מוקדמת

מבחינת תרופה לשפיכה מוקדמת, ישנן כמה שיטות ותיקות מאוד בתחום, אשר יעילותן בהחלט גדולה ורלבנטית לגברים רבים. היום, השיטות הללו משמשות אותנו בטיפול בבעיות שפיכה מהירה בשלבים הראשוניים וכתמיכה בטיפולים הממוקדים והחדשניים יותר. ניתן לציין למשל את השיטה בה הגבר מגיע כמעט לסף שפיכה, אך עוצר וחוזר על התהליך כמה פעמים - לבד או עם בת הזוג. כמו כן יש משמעות רבה לטיפול פסיכולוגי של הגבר עצמו או יחד עם בת זוגו, כולל טכניקות של פסיכולוגיה קוגניטיבית התנהגותית.

נוגדי דיכאון

לא כל מי שסובל מבעיות של שפיכה מוקדמת סובל מדיכאון, אך כאמצעי טיפול תרופות נוגדות דיכאון בהחלט יכולות להוות תרופה לשפיכה מוקדמת - בגלל הקשר למרכז השפיכה במוח והעלאת רמת הסרוטונין במוח - הורמון הקשור מהותית לשפיכה המינית הגברית.

תכשירים ייעודיים

ישנם תכשירים שייעודם הפחתת רגישות הפין ובכך עיכוב השפיכה. לא מומלץ בכל מקרה ולא לכל אחד.

טיפול משולב

כיום ידוע כי לטיפול משולב יש הצלחה רבה מאוד. הכוונה היא לטיפול הכולל היבטים פסיכולוגיים וסקסולוגיים לצד נטילת תרופה לשפיכה מוקדמת כגון תרופה נוגדת דיכאון (SSRI)  או נטילה של תרופות לאין אונות כגון לויטרה, סיאליס וויאגרה לצד מעכבי סרוטונין.

תרופה לשפיכה מוקדמת חדשנית שעדיין אינה משווקת בישראל פועלת על בסיס מנגנון הסרוטונין במוח ונמצאה יעילה ובטוחה וכמו כן ישנם פתרונות אחרים המפותחים בימים אלו.

 

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.