קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

תרופת הלביטרה והשפעותיה

תרופת הלביטרה והשפעותיה

לביטרה משתייכת למשפחת תרופות אשר נועדה לטפל באין אונות (אימפוטנציה), בעיה אשר גורמת לקשיים בהגעה לזיקפה ושמירה עליה לאורך זמן. מרגע שתרופות אלה קיבלו את אישור ה- FDA, קבוצה גדולה מאוד באוכלוסייה, בכל הגילאים, זוכה להמשיך ולקיים יחסי מין מלאים ומהנים למרות בעיותיהם הגופניות ו/או הנפשיות, כמו שגם הגיל לא מהווה יותר פקטור הפוגם ביחסי המין. לביטרה הינה תרופה מיוחדת במינה עקב תכונותיה הפרמקולוגיות, וכיום אף נכנסה לשוק בצורתה המסיסה אשר נכנסת מתחת ללשון ומהווה יתרון נוסף עבור מי שמעוניין להשתמש בה.

כיצד פועלת לביטרה?

אחד המיתוסים ביחס לקבוצת התרופות אליה משתייכת לביטרה, קשור לאמונה כי תרופות אלו גורמות לזקפה. למעשה זהו מיתוס שגוי מיסודו שכן התרופה אינה גורמת לזקפה באופן ישיר אלא פשוט מעודדת ומתגברת את המנגנון הקיים, כך שגם הזקפה החלשה ביותר תזכה להיות חזקה ונוקשה לאורך זמן. אותה לביטרה יועדה מלכתחילה לטיפול באין אונות (אימפוטנציה) והיא משתייכת למשפחת התרופות שחוסמות את פעילותו של האנזים PDE5, אשר במהותו נועד למתן את הרפיית כלי הדם באזור איבר המין בעת גירוי מיני ולהביא לסיומו באופן הדרגתי. אנזים זה אחראי על פירוק הישות הכימית cGMP אשר משתחרר כתוצאה מגירוי מיני ע"י ההורמון NO. התרופה מעכבת את פעילותו של PDE5  ולכן הרפיית כלי הדם נמשכת זמן רב יותר. על מנת שכמוסת לביטרה תעבוד חייב להיות ריכוז מספק של cGMP מלכתחילה, עובדה אשר מסבירה את המיתוס השגוי שניפצנו.

הפרמקולוגיה של לביטרה

הליבטרה פועלת בצורה הבאה - התרופה נספגת במהירות במערכת העיכול, עוברת מטאבוליזם בכבד כאשר המטאבוליט הלא פעיל שלה מופרש דרך הצואה. אם בעבר התרופה הייתה קיימת אך ורק בצורת כדורים מצופים, כיום ניתן להשיג אותה בפורמולציה מסיסה בפה, דבר אשר שינה את מאפייניה הפרמקולוגיים עד ללא היכר. בעוד לביטרה בכדור מצופה מתחילה להשפיע רק כעבור שעה מרגע נטילתה, הכדורים המסיסיים מתחילים להשפיע באופן מהיר למדי, בערך כ- 15 דקות מרגע נטילתם. תופעה זו מאפשרת לנוטלים אותה להחליט האם הם מעוניינים לתכנן תמיד מראש את קיום המגע המיני (להשתמש בכדורים מצופים) או שתהיה בידם האפשרות להיות ספונטניים (מסיסיים). כמו כן, מחקרים קליניים מראים כי משך ההשפעה של לביטרה ארוך יותר כאשר היא נלקחת בצורתה המסיסה בפה, לעומת משך הפעולה בכדורים. ההסבר לכך טמון בספיגתה - הריכוז האפקטיבי של התרופה בדם גבוה יותר לאורך זמן בטבלייה המסיסה לעומת הטבלייה המצופה (ב- 21% בערך). בשני המקרים, לביטרה משפיעה במשך מספר שעות ולאחריהן אין ליטול את התרופה שנית באותו היום.

לביטרה - תנאי השימוש

חשוב מאוד לציין כי המינון של הטבלייה המסיסה הוא 10 מ"ג של החומר הפעיל וזאת לעומת המינון בטבליות המצופות אשר נע מ- 5 מ"ג ליום ועד 20 מ"ג ליום (פעם אחת ביום בלבד). תופעות הלוואי האפשריות כתוצאה מנטילת לביטרה הן בעיקר הסמקה וכאבי ראש. אין ליטול את התרופה יחד עם תרופות אחרות ממשפחת הניטראטים מחשש לירידה תלולה ופטאלית בלחץ הדם. יש ליטול אך ורק תרופה אשר נרכשה מבית מרקחת מורשה ובמרשם רופא בלבד. מקרי זיופים רבים של התרופה נתגלו בשנים האחרונות ברכישה בשוק החופשי ודרך האינטרנט - כאשר זיופים אלו פעמים רבות לא הכילו את התרופה כלל, לעתים כללו מינוני יתר ולעיתים אף כללו רעלים אסורים.

רשת מרפאות און, המנוהלת ע"י האורולוג הבכיר ד"ר נחום זילבר, מזמינה אתכם להגיע אל הקליניקות הפרטיות ולטפל בבעיה המטרידה אתכם. הטיפול במרפאות הוא אישי, דיסקרטי ומשלב קשת רחבה של אפשרויות טיפול הכוללות גם מתן לביטרה כחלק מהתהליך המקיף. קבעו עוד היום פגישה להתחלת תהליך אבחון וטיפול והחזירו לעצמכם את חיי המין בחזרה.

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.