קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

אין אונות – פסיכולוגי או פיזי?

אין אונות – פסיכולוגי או פיזי?

אין אונות (אימפוטנציה) הינו מצב בו הגבר אינו מצליח להגיע למצב של זקפה או לשמור עליה במשך פרק זמן סביר המאפשר את קיום המגע המיני, לשם רבייה או הנאה. בעוד בעבר סברו אנשי הרפואה כי מקור התופעה המטרידה, אשר פוגעת בגברים כה רבים באוכלוסייה, הינו רפואי-פיזיולוגי בלבד, הרי שכיום קיימת הסכמה ברורה על כך שהמקור להתפתחות הבעיה וההשרשה החזקה שלה עלול להיות טמון גם בבעיות פסיכולוגיות ונפשיות עם או ללא בעיה רפואית ברקע. אין אונות מדגישה את הקשר הבלתי נפרד שבין גוף ונפש ומדגימה את חשיבות האבחון המקצועי תוך התייחסות לפרט כמכלול. ברשת מרפאות און, המנוהלת ע"י האורולוג הבכיר, ד"ר נחום זילבר, תמצאו מערך מקצועי ומקיף הכולל אבחון וטיפול באין אונות מההיבט הנפשי והרפואי גם יחד. התוצאות מדברות בעד עצמן ויותר מ- 95 אחוז מהמטופלים חוזרים לחוות חיי מין בריאים ומספקים.

אין אונות רפואית

שלל סיבות רפואיות עלולות להביא את הגבר למצב של אין אונות וזאת מאחר והמערכת אשר "מייצרת" את הזקפה הינה מורכבת במיוחד וכוללת שימוש באמצעים עצביים, מולקולות הורמונליות וכלי דם. כל בעיה בדרך עשויה לחבל ביכולתו של הגבר להגיע לזקפה ולשמור עליה למשך פרק הזמן הסביר. אין אונות רפואית עשויה להיגרם בעקבות יתר לחץ דם, סכרת, בעיות בערמונית, בעיות עצביות, מחלות ניווניות, פגיעה בחוט השדרה, בעיות הורמונאליות שימוש בסמים ובאלכוהול ועוד. מן הראוי לציין כי אין אונות עשויה להיגרם גם כתוצאה מתופעת לוואי זו או אחרת של תרופות מסוימות.

אין אונות פסיכולוגית

ככל שעוברות השנים המדע ממשיך לגלות את הקשר הבלתי נפרד שבין גוף ונפש, דבר המתבטא היטב גם בכל הקשור לתפקודו המיני של הגבר. למעשה יותר ויותר גברים סובלים מאין אונות כתוצאה מבעיות נפשיות ופסיכולוגיות, דבר אשר מדגים כיצד פתולוגיות שונות באות לידי ביטוי עקב מצבים נפשיים. אין אונות פסיכולוגית עשויה להיגרם עקב דיכאון, אורח חיים לחוץ, בעיות בזוגיות, טראומות נפשיות מן העבר, חרדת ביצוע ועוד. סוג נוסף של אין אונות פסיכולוגית היא כזו המופיעה בסיטואציות מסוימות. סוג כזה של גברים מסוגלים להגיע לזקפה מלאה כאשר הם מאוננים או כאשר הם חווים סקס עם אישה אחרת אשר אינה בת זוגם. במקרים כאלה ברור כי לגבר אין בעיה גופנית כלשהי אלא בעיה נפשית אשר זקוקה לאפיון וטיפול.

אין אונות רפואית ופסיכולוגית גם יחד- האם זה יתכן?

אכן כן. בדיוק כמו במקרה הביצה והתרנגולת, פעמים רבות קשה מאוד להצביע מהו המקור להופעת האין אונות ומה מחמיר את המצב. יחד עם זאת, ישנה הסכמה על התבנית הבאה, אשר אינה באה עלינו לטובה :

- התפתחות בעיה רפואית אשר גורמת לקשיי זקפה.

- התפתחות חרדה ותסביכים נפשיים נוספים סביב נושא הזקפה.

- החמרה במצב וחוזר חלילה.

 

התוצאה בסופו של דבר היא חמורה ביותר, שכן אין אונות, רפואית או פסיכולוגית, עלולה להחמיר אם לא מטפלים בה בזמן. הקושי בהגעה לזקפה ושמירה עליה גורם לחרדה ועלול להחצין בעיות אחרות שהיו עד כה חבויות או כאלה שהיו "על אש נמוכה".ללא טיפול החרדה תגבר כך שגם אם הבעיה הרפואית תיפטר, האימפוטנציה תישאר איתנה וחזקה.

אז מה עושים?

ראשית כל, חשוב מאוד להגיע למרפאה ולהיבדק בהקדם, שכן במקרי אין אונות ובעיות אחרות בתפקוד המיני תהליך האבחון חשוב ביותר להבטחת סיכויי ההצלחה של הטיפול ועל מנת שהוא יהיה ממוקד ככל שניתן. רשת מרפאות און מפעילה עבורכם מערך משומן, מקיף ודיסקרטי הכולל את כל ההיבטים, הרפואיים והפסיכולוגיים כאחד, על מנת להבטיח לעלות על מקור הבעיה. כל בעיית זיקפה, על רקע רפואי, פסיכולוגי או על רקע משותף, יכולה לעבור כלא הייתה בעזרת הטיפול המתאים. צרו עימנו קשר ותחזרו לחוות חיי מין בריאים ופוריים מאי פעם.

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.