קטגוריות

צור קשר

הטופס נשלח!
תודה שיצרת איתנו קשר.
נציגינו יחזרו אליך בקרוב.

ד"ר נחום זילבר

ד"ר נחום זילבר הנו אורולוג מומחה - מנתח בכיר ומומחה לניתוחי לייזר באורולוגיה והיה הראשון שהכניס את השימוש בלייזר באורולוגיה בארץ.

ד"ר נחום זילבר בוגר ביה"ס לרפואה שליד הטכניון בחיפה

ד"ר נחום זילבר - אורולוג ראשי בלשכת גיוס תל השומר
חבר בארגונים רפואיים בארץ ובעולם בתחום הכירורגיה, האורולוגיה והלייזר

קרא עוד אודות ד"ר נחום זילבר

אלו מחלות גורמות לאימפוטנציה?

אלו מחלות גורמות לאימפוטנציה?

אין אונות מוגדרת כחוסר יכולת של הגבר לשמור על זקפה למשך פרק הזמן הרצוי מבחינתו, כאשר ברור כי מושג זה מתייחס ראשית כל לגברים אשר מתקשים להגיע למצב של זקפה ו/או מאבדים אותה תוך פרק זמן קצר ביותר. האימפוטנציה פוגעת ביכולתו של הגבר לקיים יחסי מין, ליהנות מגופו ולענג את בת זוגתו ולכן תופעה זו מחבלת ביחסים האישיים של הגבר ובדימויו העצמי. ישנן מספר מחלות ומצבים רפואיים אשר עלולים לגרום לאימפוטנציה ולכן רצוי וכדאי לאבחנן בהקדם. להלן סקירה כללית של המחלות היותר שכיחות שעלולות לגרום או להחמיר את התופעה המתסכלת:

מחלות לב וכלי דם

המנגנון הפיזיולוגי של הזקפה משתמש במערכת הלב וכלי הדם על מנת להקשות את איבר הגבר כך שיוכל לקיים יחסי מין מלאים ומספקים. מחלות לב וכלי דם כגון אי ספיקת לב, הפרעות קצב, טרשת העורקים, יתר לחץ דם ועוד עלולים לפגוע בזרימת הדם התקינה לאיבר המין ולפגוע במנגנון הזיקפה. מחלות הלב וכלי הדם מכונות בעולם הרפואה כ- "רוצח שקט" שכן הן מתפתחות לאיטן וללא סימפטומים. דווקא הופעת אימפוטנציה עשויה להציל חיים במידה והיא אכן קשורה למחלות לב וכלי דם שכן היא מהווה סימן אזהרה שחייבים לגשת לאבחון ולטיפול. חשוב מאוד לציין כי גם גברים שמטופלים בתרופות כנגד מחלות אלו עשויים לפתח תסמיני אימפוטנציה גם עקב תופעות הלוואי של התרופות שהם נוטלים. על כן, חשוב לאפיין את התרופות ולהציע חלופות הולמות בתהליך האבחון.

סקלרודרמה (systemic sclerosis)

מחלה אוטואימונית זו פוגעת ברקמות חיבור ע"י נוגדנים עצמיים אשר יוצרים משקעים דחוסים בעור, בכלי הדם, בלב, בכליות ועוד. סקלרודרמה סיסטמית עשויה לגרום למספר בעיות זיקפה שונות ובעיקר לאין אונות עקב הפגיעה בכלי הדם. עם זאת, גם חולי סקלרודמה יכולים לחזור וליהנות מחיי מין מלאים, כתנאי בהגעה שלהם בזמן לטיפול ואבחון.

מחלת פיירוני (Peyronie)

מחלה זו מאופיינת בחוסר יכולת של איבר המין להתיישר ולסטות בזויות שונות. מחקרים רבים הוכיחו כי קיים קשר ישיר בין מחלת פיירוני לבין אימפוטנציה, במיוחד כאשר המחלה מביאה לכאב בזמן הזדקרותו של הפין בעקבות גירוי מיני ואפילו בעת החדירה.

מחלות נוירולוגיות

מנגנון הזיקפה של הגבר כולל גם מידע עצבי חשוב אשר מגיע מכיוון מערכת העצבים המרכזית ומורה על פתיחת כלי הדם והתקשות הפין. בעיות נוירולוגיות רבות כגון טרשת נפוצה, פגיעה בעמוד השדרה או מחלות ניווניות אחרות עלולות לחבל במידע העצבי המועבר ולגרום לאימפוטנציה ובעיות זקפה אחרות.

מחלות הורמונאליות

מצבו ההורמונאלי של הגבר חשוב ביותר על מנת שתהליך הזקפה יצא לפועל ויישמר לאורך פרק הזמן הרצוי. ההורמונים זורמים במערכת הדם ומשתחררים בין היתר בעקבות מידע עצבי. הדבר אומר כי גם מערכות דם ועצבים תקינות לא בהכרח מספיקות על מנת לאפשר לגבר זיקפה מלאה ולאורך זמן ללא תפעול מלא של המערכת ההורמונאלית. מבין ההפרעות ההורמונאליות אשר יכולות לגרום לאימפוטנציה ניתן למצוא חוסר בטסטוסטרון, היפר או היפו תירואידיזם והיפרפרולקטינמיה.

מחלות נפשיות

מצבו הנפשי של הגבר קשור במידה רבה ליכולות הזיקפה שלו בטווח הזמן הארוך או הקצר. טראומות מהעבר, סטרס בעבודה, לחץ נפשי, דיכאון, בעיות בזוגיות, אהבה נכזבת ועוד כל אלה עשויים לגרום לאימפוטנציה ברמה כזאת או אחרת. חלק מהתרופות אשר משמשות לטיפול בבעיות נפשיות אף עשויות לגרום לאין אונות בעקבות תופעות הלוואי שלהן.

ברשת מרפאות און ניתן לעבור תהליך מקצועי, דיסקרטי ויעיל ביותר לאבחון וטיפול בבעיות זקפה שונות ובהן אימפוטנציה. אצלנו תעברו אבחון מקיף וכולל בידי אנשי מקצוע מובילים מעולם הרפואה ובריאות הנפש ותזכו לטיפול מסור, יעיל ודיסקרטי לאורך כל הדרך.

תן לנו

לעזור

לך

המומחיות כולה שלנו, העונג כולו שלכם.